"Делфини" без финала Светског првенства, Грчка превелики залогај

Ватерполо репрезентација Србије поражена је од селекције Грчке са 13:7, у полуфиналном мечу Светског првенства у Фукуоки. Србија ће се у суботу борити за бронзану медаљу, против Мађарске или Шпаније
"Делфини" без финала Светског првенства, Грчка превелики залогајGetty © Dean Mouhtaropoulos

Нису успели изабраници Уроша Стевановића да понове још једну одличну партију на турниру у Фукуоки, што их је коштало пораза у полуфиналу.

Србија је доживела убедљив пораз од селекције Грчке, која је оправдала статус фаворита и други пут заредом савладала "делфине".

Иако је добро ушла у меч и прва стигла до гола, Србија је убрзо ушла у велику нападачку кризу.

Недостајало је среће и бољег избора шута, што је створило велики празан ход "делфина".

Грчка је то знала да користи и казни.

Како је време одмицало, Грчка је користила све ситуације у којима је могла до поготка, што кроз играча више, што у позиционој игри.

Колико се Србија мучила у нападу, говори и податак да је први гол у игри шест на шест на мечу, постигла тек на минут и по до краја треће четвртине.

На полувремену је било 6:2 за Грке, а највећа њихова предност износила је седам голова.

Самим пласманом у полуфинале Светског првенства (након шест година), Србија је изборила учешће на следећем шампионату света, али не и директну визу за Париз.

Прилику да учествује на Олимпијским играма наредне године, Србија ће имати кроз Европско првенство.

До краја турнира у Фукуоки, Србију очекује борба за бронзану медаљу.

Тај меч на програму је у суботу од 06.00 по средњеевропском времену, када ће противник нашој селекцији бити Мађарска или Шпанија.

• 27. јул 2023 • 11:07

11:07

Крај меча, Грчка је у финалу Светског првенства

Резултатом 13:7, Србија је поражена од селекције Грчке, те је тако остала без пласмана у финале Светског првенства.

• 11:03

7:13 - Србија пред поразом

Страњиха Рашовић погађа са крила, али је тај гол смањио дефицит на шест голова.

• 10:57

5:12 - Грци грабе ка убедљивој победи

Нова два гола за Грчку, која стиче веома убедљиву предност.

• 10:52

5:10 - наставља да расте предност Грчке

Након коришћења видео технологије, утврђено је да је Грчка у претходној акцији постигла гол, односно да је лопта прешла имагинарну гол линију.

• 10:48

Крај треће четвртине: Србија - Грчка 5:9

Након три деонице, селекција Грчке има убедљиву предност од четири гола.

Тежак посао и готово немогућа мисија су пред "делфинима" у последњој четвртини.

• 10:45

4:9 - први гол Србије из позиционе игре, Грчка одмах одговорила

Србија постиже тек први гол из игре шест на шест на мечу. То није превише помогло, јер је већ у наредном нападу Грчка постигла погодак и повела са 9:4.

• 10:41

3:7 - напокон гол Србије

Ђорђе Лазић са линије два метра напокон крунише добру акцију Србије, која постиже гол и смањује на 3:7.

• 10:40

2:7 - Грчка немилосрдна

Настављају се нападачке муке Србије, док са друге стране Фунтелис повећава предност Грчке на 7:2.

• 10:35

Полувреме: Србија - Грчка 2:6

Нису изабраници Уроша Стевановића да искористе неколико изгледних прилика на једној страни, на шта је Грчка имала спремну казну на другој.

Србија након прве две четвртине има заостатак од 6:2.

• 10:32

2:6 - расте предност противника

Србија никако не успева да постигне трећи гол, док са друге стране Грчка постиже свој шести и тако долази до убедљиве предности.