Србија је у финалу Европског првенства - Ниш слави јуниоре, пала и Немачка

Селекција за играче до 18 година бориће се за велики трофеј против Шпаније

Јуниорска репрезентација Србије у пласирала се у финале Европског првенства за играче до 18 година, пошто је у Нишу савладала Немачку.

Млади кошаркаши Србије су савладали вршњаке из Немачке резултатом 65:54 и тако стигла до финала, у ком ће се за трофеј и златну медаљу борити са актуелним шампионом Шпанијом.

Иако је Немачка боље отворила меч, Србија је са сваким наредним минутом постајала све сигурнија. После пет поена предности на полувремену, у трећој деоници су домаћи играчи преломили меч у своју корист.

Та четвртина им је припала резултатом 19:12, када је постало јасно да Немци неће имати снаге да изненаде у "Чаиру".

Пред крцатим трибинама, Србију су до победе предводили Никола ТОпић са 16, као и Богољуб Марковић и Павле Николић са по 11 поена. У тиму Немачке најефикаснији су били Иван Карченков са 17 и Џек Кајил са 15 поена.

Велико финале између Србије и Шпаније на програму је у недељу од 20.30 у хали "Чаир" у Нишу.