Барсина победа и лекција Реалу у Даласу, неочекивани клинац решио "Ел класико"

Фудбалери Барселоне савлдали су екипу Реал Мадрида са 3:0 у оквиру припремног меча за наредну сезону

Прави спектакл на стадиону "Еј-Ти-Ен-Ти" у Даласу и ове године приредили су Барселона и Реал Мадрид.

Дуел ове две екипе никада се не може звати пријатељским, а тако је било и у овом случају.

Све је прштало од првог до последњег минута, а екипе су као и у сваком "Ел класику", играле као да се радило о финалу Лиге шампиона, а не предсезонској утакмици.

Барселона је на крају заслужено однела победу, али резултат од 3:0 можда и не одаје прави однос снага.

Реал Мадрид има за чиме да жали, пошто је чак пет пута погодио оквир гола, те је право чудо како је мрежа Барселоне остала нетакнута.

Поред победе над љутим ривалом, Барселону може да радује много ствари.

Једна од њих је партија какву је у последњих пола сата сусрета пружао млади Фермин Лопез.

Дете "Ла Масије", које је прошле године играло у трећем рангу шпанског фудбала, постигло је спектакуларни други погодак за Барсу на овом мечу, а потом било асистент код трећег.

Ћавијеви изабраници одлично су ушли у меч и до гола стигли већ у 15. минуту.

Савршено одиграна акција из прекида, Педри асистира Дембелеу, који матира Куртоу за 1:0.

Барселона је погодила пречку преко Ромеуа и имала још неколико шанси за гол, али је могла бити задовољна резултатом, јер је Винисијус у 20. минуту погодио пречку из пенала, да би до краја првог дела утакмице Бразилац још једном погодио оквир гола.

У другом делу утакмице играло се у нешто слабијем ритму и интензитету, што се могло разумети, јер је у првом полувремену виђено четири жута картона, туча и чак три повреде (Кристенсен, Гундоган и Менди).

Ипак, шанси и голова је свакако било и у других 45 минута.

Реал није могао да постигне гол који као да је зачарао голман Тер Штеген.

У самом финишу меча, Барса је постигла два поготка и решила питање победника.

Поменути Фермин дошао је у 85. минуту до лопте након грешке Кроса, а онда је левом ногом "закуцао" у гол Реала.

Шест минута касније, у првом минуту надокнаде, Фермин је сјајно проиграо Ферана Тореса, који пребацује лопту преко Куртое и постиже гол за коначних 3:0.