Новак преслишао Хачанова и прошао у четвртфинале Париза

Српски тенисер Новак Ђоковић убедљиво је савладао Руса Карена Хачанова са 2:0 (6:4, 6:1) у сетовима. Ђоковић је победом изборио пласман у четвртфинале мастерса у Паризу, где ће се састати са Италијаном Мусетијем.

Ново фантастично издање Новака Ђоковића, овога пута против Карена Хачанова.

Најбољи српски тенисер уписао је убедљиву победу, пошто се на терену задржао тек сат и 26 минута.

Веома добро је Ђоковић ушао у меч, пошто је дошао до раног брејка и предности од 2:0.

У петом гему првог сета, Хачанов враћа брејк и потом изједначује на 3:3.

Ипак, у најбољем могућем тренутку, при вођству од 5:4, Новак поново одузима сервис ривалу и први сет осваја са 6:4.

Ако је у првом сету, Хачанов пружао веома солидан отпор Ђоковићу, у другом није имао никакве шансе.

Српски тенисер одиграо је скоро перфектно, веома брзо направио два брејка и потом привео меч крају, искористивши четврту меч лопту и освојивши други сет са 6:1.

Ђоковић је тако изборио пласман у четвртфинале мастерса у Паризу.

Противник у наредном колу биће му италијански тенисер Лоренцо Мусети, који је до четвртфинала дошао елиминисавши Каспера Руда са 2:1 у сетовима.