Опроштај од Европе - Воша поражена у Новом Саду од АПОЕЛ-а

Фудбалери Војводине поражени су на свом терену од АПОЕЛ-а из Никозије са 2:1 у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу конференција
Опроштај од Европе - Воша поражена у Новом Саду од АПОЕЛ-а© FOTO TANJUG/ NENAD MIHAJLOVIĆ/ nr

После пораза на Кипру (2:1), Војводина је поражена и на свом терену од АПОЕЛ-а, па се у другом колу квалификација опрашта од Европе.

У Воши су били оптимистични пред реванш меч, веровали да могу да надокнаде минус из првог меча и пласирају се у треће коло.

Међутим, гости су дошли до предности у 28. минуту, када је Кингсли Сафро затресао мрежу, прецизним ударцем са ивице казненог простора.

Није се дуго чекало на одговор Војводине, па је Дејан Зукић у 37. минуту донео изједначење и наду. Чумић је асистирао, Зукић добро шутирао, а лопта закачила једног дефанзивца и завршила у голу.

Ипак, њу је однео у 74. минуту Ефрем, који је погодио Траореа у руку, а потом сигурно извео пенал и обезбедио гостима са Кипра место у наредној фази квалификација.

Противник кипарском клубу у трећем колу биће Дила Гори из Грузије.