Рани гол, слободњак за спас и сигуран пенал - Меси се поново играо фудбала

Екипа Интер Мајамија пласирала се у четвртфинале америчког Лига купа, савладавши екипу Даласа након бољег извођења пенала. Поново је у дресу тима са Флориде блистао Лионел Меси, који је постигао два гола у регуларном току меча, а потом био прецизан и са беле тачке у пенал серији
Рани гол, слободњак за спас и сигуран пенал - Меси се поново играо фудбалаGetty © Alex Bierens de Haan

Нови дан, нова маестрална партија Лионела Месија у дресу Интер Мајамија.

Поново је омалени Аргентинац био у центру пажње, натеравши љубитеље фудбала да уживају у овој игри.

Два гола, а потом и мирноћа са беле тачке, у великој мери погурале су тим са Флориде који је изборио пласман у четвртфинале Лига купа.

Почело је добро по Мајами, који је повео већ у шестом минуту против Даласа.

Некадашња веза из Барсе, Алба - Меси, комбиновала је код првог гола гостију.

Ипак, до краја првог полувремена, тим из Тексаса дошао је до преокрета.

Голове су постизали Кињон у 37. и Камунго у 45. минуту.

Далас је наставио са бољом игром и у наставку, те је у 63. минуту стигао до предности од 3:1.

Само два минута касније стигао је одговор Мајамија преко Кремаскија, али је већ у 68. минуту Тејлор аутоголом дао домаћем тиму предност од 4:2.

Уследила је веома неизвесна и невероватна завршница.

Поново аутогол, овога пута играча Даласа, када је Фарфан у 80. минуту затресао своју мрежу и дао наду Мајамију.

Тај поклон искористио је и сурово казнио управо Лео Меси.

Аргентинац је поново постигао битан гол из слободног ударца, овога пута у 85. минуту, чиме је својој екипи донео изједначење и пенал серију.

Меси је преузео одговорност првог извођача пенала и рутински матирао голмана противничке екипе са беле тачке.

Голове за Интер постизали су још и Бускетс, Кампања, Милер и 18-годишњи Кремаски.

Кључни промашај у пенал серији, за тим Даласа, имао је Помикал.

Интер Мајами је тако изборио пласман у четвртфинале такмичења, где ће се састати са бољим из дуела Шарлота и Хјустона.