ТСЦ рутински пао у Браги, три гола у мрежи српског тима

Фудбалери ТСЦ-а из Бачке Тополе поражени су од Браге на гостовању у Португалији са 3:0, у мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона
ТСЦ рутински пао у Браги, три гола у мрежи српског тима© TSC

Није успела српска екипа озбиљније да угрози и изненади фаворизовану Брагу.

Португалски тим је од првог, до последњег минута меча, контролисао игру, био конкретнији и опаснији тим и на крају заслужено славио.

Узевши у обзир број шанси, Брага је могла и убедљивије да тријумфује, али су голман Вељко Илић, пожртвована одбрана српског тима и донекле ноншалантност домаћих фудбалера, утицали на крајњи резултат.

Има и ТСЦ за чиме да жали, пошто су преко Пантовића у првом полувремену имали идеалну прилику за гол, али је српски фудбалер из изгледне позиције, пребацио гол ривала.

Такође, фудбалери тима из Бачке Паланке су код два од три примљена гола, олако изгубили лопту на својој половини и тако директно помогли ривалу.

Брага је уписала убедљиву и рутинску победу и једном ногом закорачила у плеј-оф фазу квалификација за Лигу шампиона.

Прилику за поправни и боље издање, екипа ТСЦ-а имаће за седам дана, када ће као домаћин играти са португалском екипом.

Победник двомеча ТСЦ - Брага, састаће се у наредној фази са бољим из дуела Панатинаикос - Марсељ.

• 8. авг 2023 • 22:52

22:52

Крај меча, Брага је савладала ТСЦ са 3:0

Головима Бруме и Пиција у првом, као и Ђалоа у другом полувремену, екипа Браге савладала је ТСЦ са 3:0.

• 22:45

87' - ГОЛ! Брага завршава посао, Ђало постиже гол за 3:0

Велика грешка фудбалера ТСЦ-а на својој половини, коју Брага одмах кажњава.

Анотнић је изгубио лопту, она је завршила код Ђалоа, који ставља тачку на меч. Брага води са 3:0.

• 22:39

81' - ТСЦ одолева

Српски тим изгледа све боље и опуштеније, како се меч ближи крају.

Напокон су изабраници Жарка Лазетића успели да у неколико поседа задрже лопту у ногама, размене додавања и проведу више времена на противничкој половини.

• 22:14

57' - Брума наставља да задаје главобоље

Поново је Вељко Илић имао одличну интервенцију код шута Бруме.

Португалски нападач задаје далеко највеће проблеме одбрани српске екипе.

• 22:04

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:47

Полувреме: Брага - ТСЦ 2:0

Завршено је првих 45 минута у Браги, домаћин води са 2:0, головима Бруме и Пиција.

• 21:35

34' - Ређају се шансе Браге

Брума задаје велике проблеме одбрани српског тима, који је интервенцијама на гол линији у једној, а потом и сјајној реакцији голмана Илића у другој ситуацији, успео да одржи два гола заостатка.

• 21:21

21' - Невероватан промашај Пантовића

Готово стопостотну прилику имао је фудбалер српске екипе Милош Пантовић, који је избио сам пред голмана Браге.

Пантовић је шутирао преко гола, па остаје 2:0 за домаћина.

• 21:19

19' - ГОЛ! Већ је 2:0 за Брагу

Мат Браге у три потеза, који у гол претвара Пици, на асистенцију Руиза.

Домаћин већ води са 2:0.

• 21:18

17' - ГОЛ! Брага води, Брумина мајсторија

Превише простора имао је крилни нападач Браге, који је повукао лопту до ивице шеснаестерца ТСЦ-а, а онда снажно и прецизно шутирао.

Немоћан је био Илић, па тако португалски тим води са 1:0.