Поново: Ангелина Топић шампион Европе!

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је златну медаљу у скоку увис на Европском првенству до 20 година у Израелу
Поново: Ангелина Топић шампион Европе!Getty © Jurij Kodrun / Stringer

Млада српска атлетичарка је скоком 1,90 метара освојила злато и тако постала двострука јуниорска првакиња Европе у скоку увис.

Топићева је прошле године освојила такође у Јерусалиму европско злато у конкуренцији до 18 година. На овом првенству на доминантан начин је дошла до злата, без иједног рушења летвице.

Друго место и сребрну медаљу освојила Естонка Елизабезт Пиела са прескочених 1.88, док је бронза припала Немици Јоану Херман која је дошла до личног рекорда 1.86. Ту висину такође су прескочиле Селија Рифатера из Шпаније и Енгла Нилсон из Шведске, такође им је лично рекорд, али из већег броја покушаја.

Јован Странић заузео је четврто место у финалу бацања кладива резултатом 73,42 м, док је Милош Нисић био је седми у финалној трци на 200 м новим личним рекордом 21,30.

Топић ће се сутра од 8.15 сати такмичити у финалу скока у даљ, Никола Kостић наступиће у финалу трке на 400 м препоне од 16.45 часова, док ће Адриана Вилагош на залетиште у финалу бацања копља од 18.27 часова.