Дебакл ТСЦ-а, Брага оправдала квалитет и елиминисала српски тим

Фудбалери ТСЦ-а поражени су у Бачкој Тополи од екипе Браге са 4:1, те тако са укупних 7:1 доживели дебакл и елиминацију у квалификацијама за Лигу шампиона
Дебакл ТСЦ-а, Брага оправдала квалитет и елиминисала српски тим© ATA Images

Србија ће и дефинитивно имати једног представника у групној фази Лиге шампиона и то ће бити Црвена звезда.

Екипа ТСЦ-а није успела да приреди изненађење и чудо против Браге.

Португалска екипа и у реванш мечу оправдала је свој квалитет и статус фаворита, те славила са 4:1.

Брага је питање победника решила у првих 20 минута меча, пошто је постигла чак четири гола у поменутом периоду.

Иако је са добром енергијом ТСЦ ушао у меч, брзо је добио хладан туш од Португалаца.

Играо се девети минут када је Пици, из првог шута на мечу, постигао погодак за Брагу.

Четири минута касније, Брума је повисио на 0:2, а већ у 16. минуту Брага је дошла до новог гола.

Три шута и исто толико гола постигли су фудбалери гостију, а стрелац новог гола био је Ђало.

У 20. минуту, Ал Мусрати је са неких 20-ак метара шутирао и матирао немоћног Симића на голу српског тима.

Успео је ТСЦ до краја првог полувремена да се упише на семафор и смањи резултат.

Ракоњац је у 40. минуту одлично повукао лопту са средине терена ка голу ривала, а онда и прецизним и снажним ударцем постигао гол за 1:4.

У другом полувремену се играло у знатно слабијем ритму, што се и очекивало.

Брага је одрађивала посао, играла довољно добро да не дозволи ТСЦ-у да се додатно прикључи и приреди неизвеснију завршницу.

Брага је изборила пласман у плеј-оф фазу квалификација за Лигу шампиона, где ће се састати са бољим из дуела Марсеља и Панатинаикоса.

Упркос елиминацији у квалификацијама у Лиги шампиона, екипа ТСЦ-а учествоваће у групној фази Лиги Европе.

Поред ТСЦ-а, Европу ће сигурно играти и Чукарички, а за место у Европи бори се и екипа Партизана, која у квалификацијама за Лигу конференција, јури заостатак за екипом Сабаха од 2:0.

• 15. авг 2023 • 21:51

21:51

Крај меча, пораз и елиминација ТСЦ-а

Завршен је меч у Бачкој Тополи, екипа Браге је славила са 4:1 у реваншу, те тако са укупних 7:1 избацила ТСЦ из квалификација за Лигу шампиона.

• 21:22

61' - Слабији ритам у наставку, лоб Ракоњца завршава преко гола

У зантно слабијем ритму игра се у другом полувремену, што је и очекивано услед велике предности гостију.

Занимљив покушај имао је Марко Ракоњац, који је покушао да лобује голмана Браге, али је лопта отишла преко гола.

• 21:04

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме на стадиону у Бачкој Тополи...

• 20:47

Полувреме: ТСЦ - Брага 1:4

Након првих 45 минута, португалска екипа има убедљиву предност од 4:1.

У укупном резултату, Брага води са 6:1, тако да ТСЦ готово да нема шансе за пласман у наредну рунду квалификација за Лигу шампиона.

• 20:39

40' - ГОЛ! Ракоњац смањује на 4:1

Ефектан погодак Марка Ракоњца, који је успео да избори позицију за шут, а онда снажно и прецизно матирао голмана гостију.

ТСЦ смањује на 4:1.

• 20:20

20' - ГОЛ! Четврти гол Браге, уписао се и Ал Мусрати

Снажан ударац фудбалера Браге са неких 20-ак метара удаљености. Каснио је блок ТСЦ-а, а голман Симић поново је био немоћан.

• 20:16

16' - ГОЛ! Брага већ води 3:0

Мат у три потеза извела је Брага. Орта кроз линије одбране ТСЦ-а за Бруму, овај "заврће" за Ђалоа, који из прве поставља ногу и постиже нови гол за Брагу.

Португалски тим већ води са 3:0.

• 20:13

13' - ГОЛ! Брума доноси Браги велику предност

Два шута португалске екипе и два гола у мрежи ТСЦ-а.

Овога пута стрелац је Брума, након течног напада гостију и асистенције Ђалоа.

• 20:08

9' - ГОЛ! Брага води, Пици стрелац

Деловало је да је ТСЦ са добром енергијом отворио меч, али је Брага из прве прилике на мечу, дошла до гола.

Лопта стиже до Пиција у шеснаестерцу српске екипе, а овај брзо реагује и постиже погодак.