Звездин дупли пораз у Монаку, неуспешни и кошаркаши

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од екипе Монака у гостима са 85:77 у мечу шестог кола Евролиге.

Изабраници Владе Јовановића доживели су пети пораз у шест одиграних мечева.

Дан након фудбалера, пораз од Монака доживели су и кошаркаши Црвене звезде.

Упркос одличној подршци са трибина, иако се радило о гостујућем мечу, Звезда није успела да надигра домаћу екипу.

Српски тим је имао предност једног коша након прве четвртине, али утисак је да је веома неефикасна друга деоница, коштала црвено-беле пораза.

Монако је у других 10 минута био бољи са 21:12, па је тако на полувреме однео седам поена предности.

Читаво друго полувреме, гледала се резултатска клацкалица, пошто би Монако долазио до двоцифрене предности, а Звезда би покушала да хвата прикључак.

Најближе што је српска екипа била противнику је три поена, док је највећа предност Монака износила 14 поена.

Најефикаснији у победничком тиму били су Мајк Џејмс са 21 и Џордан Лојд са 20 поена.

У редовима Црвене звезде двоцифрени су били Филип Петрушев са 16, Бен Бентил са 14 и Немања Недовић са 13 поена.

Црвена звезда је након шестог кола Евролиге последњепласирана екипа на табели са учинком од једне победе и пет пораза.

Монако је стигао до пете победе и заузима друго место на табели елитног такмичења.