Партизанов рулет показао на црно - пенали у поноћ, Хумска слави Јовановића!

Црно-бели су после велике трочасовне драме успели да елиминишу Сабах из Азербејџана

Фудбалери Партизана успели су да се пласирају у плеј-оф Лиге конференција пошто су у драматичном реванш сусрету успели да стигну до преокрета и после бољег извођења пенала елиминишу азербејџански Сабах.

Славио је Партизан 2:0 у Хумској после 90 минута игре, али после идентичног пораза пре седам дана, морали су пулени Игора Дуљаја да изгарају и у наредних 30 минута.

Све је добро почело када су црно-бели повели поготком Матеуса Салдања пре истека првих пола часа игре. Када је Бибарс Натхо мајсторијом из слободног ударца "продао штос" голману Сабаха, матиравши га из неочекиване позиције, чинило се да ће црно-бели имати сасвим довољно времена да комплетирају преокрет и пре пенала.

Имали су још 30 минута до краја регуларног дела, потом још толико у продужецима, али никако нису успевали да створе нешто довољно добро што би могло да се претвори у гол. У продужецима је на сцену поново морао да ступи голман Александар Јовановић.

Чувар мреже је био јунак Партизана у Азербејџану, разлог зашто је тада било "само" 0:2, а сада је имао две одличне одбране које су сачувале његов тим у игри. Када је Кристијан Белић у 115. минуту зарадио и други жути картон, Дуљајев тим је само покушавао да преживи до извођења пенала.

А тамо, баш као и пре две године против Сочија, поново је у Хумској јунак био голман. Погађали су редом сви - првих девет шутева без грешке, од чега пет играчи Партизана. А онда је Јовановић поново био ту за црно-беле. Одбранио је пенал Аласкарову, славље је почело, али се чула судијска пиштаљка.

Судија из Пољске је показао да је Јовановић напустио гол-линију, пенал је морао да се понови, а голман Партизана је поновио своје умеће и овог пута легитимно одбранио ударац играчу Сабаха чиме је одсвирао коначни крај трочасовне утакмице.

Баш ту негде око поноћи, славље у Хумској је могло да почне. Партизан је преживео и прошао даље, а у наредне две седмице играће против норвешког Нордсјеланда у борби за још једну јесен у Лиги конференције.

17. авг 2023 • 23:56

Готово је - Партизан пролази даље на пенале!

Поново шутира Аласкаров пенал у петој серији, при вођству Партизана 5:4.

Али не вреди ништа, Партизан иде даље! Поново је Јовановић успешан, црно-бели су прошли у плеј-оф!

Пета серија - понавља се пенал!

Непогрешиви играчи Партизана - пети гол из пенала постиже Самед Баждар.

Највећи притисак је сада на играчу Сабаха, Аласкарову, а он не успева, брани Јовановић ударац - али пенал ће се поновити!

Резултат је 5:4 за Партизан, али Јовановић је изашао са линије...

Четврта серија - 4:4

И четврти пенал постижу играчи Партизана - стрелац је Немања Антић.

Али упорни су гости, па је гол постигао и Кристијан.

Трећа серија -

И трећи гол за Партизан у трећој серији, сада је стрелац Калулу.

Следи трећи шут за играче Сабаха, а непогрешив је Нуријев.

Друга серија - 2:2

Поново вођство Партизана, стрелац је Немања Николић!

У другој серији за Сабах шутира Апе и поново гол за госте.

Прва серија - 1:1

Партизан први шутира - Павловић постиже гол за 1:0!

На реду је потом Исајев, а и он тресе мрежу.

Гледаћемо пенале!

Ништа од голова у продужецима - 2:0 остаје за Партизан, 2:2 укупним резултатом.

Сада ће пенали одлучивати о путнику у плеј-оф Лиге конференције.

115' - Црвени картон за Белића!

Старт Белића са леђа, други жути картон и везиста Партизана излази из игре! Сада ће црно-бели морати са 10 играча у финишу продужетака!

Крај првог продужетка

Без промене резултата, чека нас још 15 минута фудбала у Хумској.

100' - Страшна одбрана Јовановића!

Најбоља шанса за Сабах и то у продужетку. Опасан ударац са дистанце Телура, али голман Партизана успева да одбије лопту.

Гледаћемо продужетке!

После равно 100 минута игре, крај регуларног дела меча - 2:0 за Партизан и укупан резултат је 2:2.

Следи нам још 30 минута фудбала.

90' - Још осам минута надокнаде!

Има још сасвим довољно времена да Партизан покуша и избегне продужетке!

82' - Још две измене у Партизану

Самед Баждар и Немања Николић улазе у игру, а излазе Северина и Натхо.

70' - Пречка Михајла Илића!

Невероватно, штопер Партизана је сјајно шутирао са дистанце, голман Сабаха је мало дирао лопту, она потом погађа пречку и одлази у корнер!

Сјајно вечерас игра млади Илић.

64' - Шћекић улази у игру

Промена у Партизану, стамени везиста на терену уместо Франка Канутеа.

57' - Гол, Партизан води 2:0!

Ево коначно и тог другог поготка, Партизан се у потпуности вратио у овај двомеч!

Шакла је био направио фаул и добио жути картон, апосле слободног ударца са десне стране Натхо на невероватан начин успева да превари голмана Сабаха!

48' - Илић прети после корнера!

Други пут прети млади штопер Партизана после прекида, леп центаршут на шест метара, Илић највиши у скоку, али право у руке голмана Сабаха.

Почело је друго полувреме

Да видимо шта доноси других 45 минута на стадиону у Хумској.

Крај првог полувремена - 1:0 за Партизан

Црно-бели имају предност после гола Матеуса Салдање, али од тада нису успевали да запрете више. Ритам утакмице је био значајно опао, Сабах је више покушавао да контролише дешавања.

Ипак, имају играчи Партизана сасвим довољно времена да у другом полувремену макар изборе продужетке, за шта им је потребан још један гол.

30' - Гол, Партизан води 1:0!

Ево коначно поготка за Партизан у овом двомечу и то у прави час.

Стрелац је Салдања који је после велике гужве након одбитка ипак успео да матира голмана Сабаха! Предност Азербејџанаца је преполовљена!

26' - Жути картон и за Хадудија

Штопер Сабаха је фаулирао Салдању који је био у сјајном продору, али тик изван шеснаестерца гостујућег тима.

14' - Нема пенала за Партизан!

Шутирао је Северина са ивице шеснаестерца, лопта је погодила Шаклу, али чини се да је судија донео исправну одлуку - на крају само корнер за црно-беле.

9' - Кануте погађа горњи део пречке

Центаршут из дубине после слободног ударца, тамо Кануте у шеснаестерцу Сабаха одиграва главом, али лопта са високим луком само пада на горњи део пречке и одлази у гол-аут.

Ово је најбољи покушај до сада виђен на мечу.

8' - Жути картон за Летића

Најбољи играч прве утакмице, леви бек Сабаха, добио је жути картон због повлачења Салдање са леђа.

Почела је утакмица!

Партизан мора да надокнади два гола заостатка, а један од ова два клуба ће у плеј-офу за пласман у групну фазу Лиге конференције играти против Нордсјеланда!

Ово је састав Партизана!

Црно-бели морају да нападну од првог минута и ево тима с којим ће Игор Дуљај покушати да то учини:

Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте - Северина, Натхо, Мениг - Салдања