Шпанија је првак света у фудбалу - Енглескиње остале без новог трофеја

По први пут су фудбалерке Шпаније успеле да се попну на кров света, након коначног тријумфа на Мундијалу у Аустралији и Новом Зеланду

Женска фудбалска репрезентација Шпаније освојила је Светско првенство, пошто је у финалу у Сиднеју победила селекцију Енглеске резултатом 1:0.

Једини гол на утакмици постигла је Олга Кармона у 29. минуту. Шпанија је могла и до убедљивијег тријумфа, али Џенифер Хермозо није искористила једанаестерац у 69. минуту.

Женске фудбалске репрезентације Енглеске и Шпаније су по први пут у историји играле у финалу Мундијала. Фудбалерке Шпаније су направиле велики успех, пошто су по први пут у историји ове земље освојиле светску титулу.

Енглеска је актуелни европски шампион, после трофеја освојеног прошле године, али сада нису успеле да обједине два велика трофеја.

Треће место освојила је селекција Шведске, која је у суботу победила Аустралију резултатом 2:0.