Партизан декласиран у Данској, Нордсјеланд испратио црно-беле "петардом"

Фудбалери Партизана убедљиво су поражени од Нордсјеланда са 5:0 у првом мечу плеј-оф фазе квалификација за Лигу конференција

Један од најубедљивијих пораза у европским такмичењима у историји клуба, Партизан је доживео на гостовању код Нордсјеланда.

Дански тим постигао је чак пет голова и у великој мери практично решио двомеч са српским тимом.

Знало се да црно-бели неће имати лак посао против амбициозног ривала, али тешко да се могао замислити овакав "потоп".

Већ у 11. минуту домаћи тим дошао је до вођства и то на какав начин.

Фресе је покупио једну одбијену лопту и са неких 20-ак метара послао прави "пројектил" у гол српског тима.

Минималну предност домаћи тим имао је до 42. минута, али је онда уследио кикс одбране Партизана.

Антић је играо руком у свом шеснаестерцу, а израелски арбитар показао је на белу тачку.

Прецизан из пенала био је Ингвартсен, те је тако Нордсјеланд на паузу за полувреме отишао са предношћу од 2:0.

"Парни ваљак" успео је мало да се тргне у паузи и да изађе са више енергије, али је такво стање на терену потрајало доста кратко.

У 68. минуту досуђен је нови пенал за Данце, овога пута након играња руком Шћекића.

Поново је Ингвартсен преузео одговорност извођења пенала и поново је био прецизан.

Партизан је потпуно поклекао од тог момента, што је Нордсјеланд знао да искористи и казни.

Ређале су се прилике домаћих и то веома изгледне.

Неколико пута погодили су стативу фудбалери данског тима, а до краја меча постигли су још два гола.

Играо се 73. минут када је Виладсен крунисао течан напад домаћих, а коначних 5:0 постављено је у 88. минуту, када је Илић неспретно интервенисао и постигао аутогол.

Партизан има немогућу мисију, а то је да у реваншу у Београду јури заостатак од пет голова.

Тај меч на програму је 31. августа на стадиону у Хумској.

• 24. авг 2023 • 20:23

20:23

Крај меча: Нордсјеланд - Партизан 5:0

Завршен је први меч плеј-оф фазе квалификација за Лигу конференције. Нордсјеланд је убедљиво савладао Партизан са 5:0.

• 20:22

90' +3' - Поништен гол Данцима

Постижу нови погодак играчи Нордсјеланда, али је он поништен због играња руком у финишу акције...

• 20:15

87' - ГОЛ! 5:0 за Нордсјеланд

Ево и петог гола домаћих, Хансен је убацио лопту у шеснаестерац српске екипе, а тамо Илић лоше реагује и постиже аутогол.

• 20:13

83' - Два пута Нордсјеланд погађа стативу

Невероватна опсада гола Партизана од стране домаћих. Прво је Осман избио сам пред Јовановића и погодио стативу, а онда је и Мадсен погодио оквир гола у наредном нападу.

• 20:02

73' - ГОЛ! Нови гол за домаће, Нордсјеланд води 4:0

Виландсен постиже четврти гол за дански тим. Лепа акција домаћих, асистенција петом и рутинска завршница.

Партизан пред правим дебаклом.

• 19:56

68' - ГОЛ! Нордсјеланд води са 3:0

Поново је сигуран из пенала био Ингвартсен.

Дански тим води против Партизана са 3:0.

• 19:55

66' - Нови пенал за Данце!

Након протеста домаћих играча, реаговао је израелски арбитар и досудио пенал за Нордсјеланд.

Александар Шћекић играо је руком у свом шеснаестерцу.

• 19:51

63' - Велике шансе на обе стране

Прво је Партизан могао до гола након прекида, пошто је после гужве код корнера, шутирао Марковић.

Само 30 секунди касније, велику прилику пропустио је и Нордсјеланд, преко Диомандеа, чији је ударац из петерца одбранио голман Јовановић.

• 19:34

46' - Настављен је меч