Партизан декласиран у Данској, Нордсјеланд испратио црно-беле "петардом"

Фудбалери Партизана убедљиво су поражени од Нордсјеланда са 5:0 у првом мечу плеј-оф фазе квалификација за Лигу конференција

Један од најубедљивијих пораза у европским такмичењима у историји клуба, Партизан је доживео на гостовању код Нордсјеланда.

Дански тим постигао је чак пет голова и у великој мери практично решио двомеч са српским тимом.

Знало се да црно-бели неће имати лак посао против амбициозног ривала, али тешко да се могао замислити овакав "потоп".

Већ у 11. минуту домаћи тим дошао је до вођства и то на какав начин.

Фресе је покупио једну одбијену лопту и са неких 20-ак метара послао прави "пројектил" у гол српског тима.

Минималну предност домаћи тим имао је до 42. минута, али је онда уследио кикс одбране Партизана.

Антић је играо руком у свом шеснаестерцу, а израелски арбитар показао је на белу тачку.

Прецизан из пенала био је Ингвартсен, те је тако Нордсјеланд на паузу за полувреме отишао са предношћу од 2:0.

"Парни ваљак" успео је мало да се тргне у паузи и да изађе са више енергије, али је такво стање на терену потрајало доста кратко.

У 68. минуту досуђен је нови пенал за Данце, овога пута након играња руком Шћекића.

Поново је Ингвартсен преузео одговорност извођења пенала и поново је био прецизан.

Партизан је потпуно поклекао од тог момента, што је Нордсјеланд знао да искористи и казни.

Ређале су се прилике домаћих и то веома изгледне.

Неколико пута погодили су стативу фудбалери данског тима, а до краја меча постигли су још два гола.

Играо се 73. минут када је Виладсен крунисао течан напад домаћих, а коначних 5:0 постављено је у 88. минуту, када је Илић неспретно интервенисао и постигао аутогол.

Партизан има немогућу мисију, а то је да у реваншу у Београду јури заостатак од пет голова.

Тај меч на програму је 31. августа на стадиону у Хумској.

24. авг 2023 • 20:23

Крај меча: Нордсјеланд - Партизан 5:0

Завршен је први меч плеј-оф фазе квалификација за Лигу конференције. Нордсјеланд је убедљиво савладао Партизан са 5:0.

90' +3' - Поништен гол Данцима

Постижу нови погодак играчи Нордсјеланда, али је он поништен због играња руком у финишу акције...

87' - ГОЛ! 5:0 за Нордсјеланд

Ево и петог гола домаћих, Хансен је убацио лопту у шеснаестерац српске екипе, а тамо Илић лоше реагује и постиже аутогол.

83' - Два пута Нордсјеланд погађа стативу

Невероватна опсада гола Партизана од стране домаћих. Прво је Осман избио сам пред Јовановића и погодио стативу, а онда је и Мадсен погодио оквир гола у наредном нападу.

73' - ГОЛ! Нови гол за домаће, Нордсјеланд води 4:0

Виландсен постиже четврти гол за дански тим. Лепа акција домаћих, асистенција петом и рутинска завршница.

Партизан пред правим дебаклом.

68' - ГОЛ! Нордсјеланд води са 3:0

Поново је сигуран из пенала био Ингвартсен.

Дански тим води против Партизана са 3:0.

66' - Нови пенал за Данце!

Након протеста домаћих играча, реаговао је израелски арбитар и досудио пенал за Нордсјеланд.

Александар Шћекић играо је руком у свом шеснаестерцу.

63' - Велике шансе на обе стране

Прво је Партизан могао до гола након прекида, пошто је после гужве код корнера, шутирао Марковић.

Само 30 секунди касније, велику прилику пропустио је и Нордсјеланд, преко Диомандеа, чији је ударац из петерца одбранио голман Јовановић.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Нордсјеланд - Партизан 2:0

На паузу, дански тим односи два гола предности.

Поред два постигнута гола, домаћин је имао још две колосалне шансе за погодак.

44' - ГОЛ! Нордсјеланд води са 2:0

Прецизан са беле тачке био је Ингвартсен, па Данци воде са 2:0.

43' - Пенал за Нордсјеланд

Погодила је лопта Антића у руку у шеснаестерцу Партизана, а израелски судија показао је на белу тачку.

40' - Статива и невероватан промашај домаћина

Доста среће имали су црно-бели, пошто је домаћин пропустио две колосалне прилике.

Прво је погодио стативу Осман, да би у наставку један фудбалер пребацио готово празан гол.

16' - Велики промашај Нордсјеланда

Огромну шансу домаћи тим не користи да повећа предност, пошто неометани Нигрен са готово три метра удаљености, пребацује гол српског тима.

11' - ГОЛ! Голчина домаћина

Спектакуларан погодак Фресеа, који се наместио и веома јако и прецизно шутирао са дистанце.

Голман Партизана био је немоћан, па Данци воде са 1:0.

10' - Партизан први прети

Натхо је упутио први ударац у оквир гола, али лако хвата голман домаћих.

1' - Почео је меч

Почело је прво полувреме меча у Данској...

Судијска тројка из Израела

Главни арбитар меча је Израелац Јигал Фрид, а помоћници ће му бити сународници Барбиро и Јакобов.

Познати су састави тимова:

Игор Дуљај није приређивао никаква изненађења у стартној постави српског тима.

Нема Кристијана Белића који је суспендован, али је остатак екипе управо онај који се очекивао и био прогнозиран.

Што се тиче Нордсјеналда, они ће бити ослабљени против Партизана, јер су недавно француском Лиону продали једног од најбољих играча.

У питању је деветнаестогодишњег Ернесто Нуама, који је ове сезоне на четири утакмице постигао пет голова за дански тим.

Фудбалера Гане у нападу мења Бенџамин Нигрен, перспективни Швеђанин који бележи добре наступе у Суперлиги Данске.

Добро се познају српски и дански тим

Партизан и Нордсјеланд играли су недавно, тачније 2018. године, а тада су црно-бели у трећем колу квалификација за Лигу Европе били бољи укупним резултатом 5:3.

Тренер Нордсјеланда очекује тежак задатак за његов тим

"Имаћемо тежак задатак, али верујем да смо довољно вешти да будемо бољи у два меча, даћемо све од себе. Надам се да ћемо пред домаћим навијачима да направимо добар резултат уочи реванша у Београду", рекао је Хоф Торуп за званични сајт клуба.

Он је истакао да поштује екипу Партизана.

"Верујемо да можемо да направимо добар резултат у реваншу у Београду. Партизан можемо да упоредимо са ФЦСБ. Играју на исти начин и имају исти стил, али су један ниво бољи од румунског клуба. Наша предност би могла да буде искуство које смо стекли на претходне две утакмице, као и индивидуални квалитети неких играча, који могу да одлуче меч", додао је тренер Нордсјеланда.

Дуљај јасан по питању очекивања

"Све осим пораза за нас би био добар резултат. Имамо наше амбиције, видели сте да смо прошли Сабах, али нас сада очекује озбиљнији тим. Они јесу млади, али морамо да имамо у виду какав су трансфер направили. То је њихов систем, много младих играча који су брзи, окретни, агресивни. Биће нам изузетно тешко, имају две утакмице, после којих се рачуна збир датих и примљених голова", истакао је тренер Партизана Игор Дуљај.

Пут до плеј-оф фазе

Српски тим се уз доста муке пласирао у последњу фазу квалификација.

Партизан је у двомечу успео да елиминише азербејџански Сабах.

У првом мечу је "парни ваљак" био поражен са 2:0, да би потом у Београду успео да надокнади ту разлику и слави након бољег извођења једанаестераца.

Што се тиче Нордсјеланда, дански тим је у прошлој рунди елиминисао румунски ФЦСБ са укупним резултатом 2:0.