Фудбалери Манчестер ситија савладали су на гостовању екипу Шефилда са 2:1 у мечу трећег кола Премијер лиге
Промашен пенал - па гол Холанда, Родри поново херој, Сити у финишу "преживео" ШефилдGetty © Alex Livesey

Са доста муке су "грађани" остварили победу на гостовању у Шефилду.

У изостанку тренера Гвардиоле, који ће због операције кичме бити одсутан неко време, Манчестер сити није изгледао најбоље, али је дошао до тријумфа и три бода.

У 37. минуту је Ерлинг Холанд имао шансу да се упише у стрелце са пенала, али је био непрецизан.

На полувреме се отишло без постигнутих голова, али је норвешки нападач ипак у другом делу био битан шраф свог тима.

Холанд је у 63. минуту постигао погодак на асистенцију Грилиша и тако гостима донео вођство.

У самом финишу сусрета, Шефилд је успео да дође до изједначења, које ипак није дуго потрајало.

Богл је у 85. минуту донео домаћим навијачима велико славље, а свом тиму нерешен резултат.

Ипак, само три минута касније, Фоден је проиграо Родрија, који постиже погодак и Ситију осигурава три бода.

У другом мечу у истом термину, екипа Астон Виле савладала је у гостима тим Барнлија са 3:1.

Два пута је за тим из Бирмингема погађао Кеш, док је један гол постигао Дијаби.