"Керамика" видела меч сезоне, Барса срушила Виљареал након два преокрета

Фудбалери Барселоне савладали су на гостовању екипу Виљареала са 4:3 у мечу трећег кола Ла Лиге
"Керамика" видела меч сезоне, Барса срушила Виљареал након два преокретаGetty © Alex Caparros

Меч досадашњег дела сезоне, бар у шпанском првенству, виђен је на стадиону "Ла Керамика" у Виљареалу.

Домаћа екипа имала је историјску шансу да тек други пут у последњих 20 и више година, савлада екипу Барселоне.

Ипак, Виљареал је испустио ту прилику, тачније Барса је успела да преокретом дође до победе.

Почело је добро по каталонце, који су из прва два шута постигли два гола.

Гави је начео мрежу домаћих у 12. минуту, да би само три минута касније Де Јонг повисио на 0:2.

Нису се предавали фудбалери које са клупе предводи Кике Сетијен, па су тако до краја првог полувремена стигли до изједначења.

Прво је Фојт погодио у 26. минуту, да би Серлот у 40. поравнао на 2:2.

Добра игра Виљареала настављена је и почетком другог полувремена, када је Баена лепо отворио стопало и матирао Тер Штегена за потпуни преокрет и предност своје екипе од 3:2.

Уследила је веома занимљива и узбудљива завршница, која је протекла у знаку Барселоне.

Феран Торес је у 68. минуту донео изједначење гостима од 3:3, да би само три минута касније, Левандовски комплетирао нови преокрет, овог пута у режији Барселоне.

Упркос бројним шансама на обе стране, до краја меча се резутлат није мењао.