Партизан поново на победничком колосеку, против Јавора заборавио на дебакл

Фудбалери Партизана савладали су екипу Јавора са 3:1 (1:0) у мечу петог кола Суперлиге Србије

Тим Игора Дуљаја тако је успео да сметне са ума пораз од Нордсјеланда од 5:0 од пре неколико дана у Данској у квалификацијама за Лигу конференција.

Црно-бели су до победе дошли головима Менига, Стојковића и Салдање.

Холандски нападач је у 22. минуту погодио на асистенцију Белића, пошто је прецизним ударцем матирао голмана Јавора Манојловића.

Партизан је минималну предност однео на паузу за полувреме.

Почетак другог дела меча донео је еврогол гостију.

Долмагић је у 49. минуту повукао лопту са своје половине, све до последње трећине терена.

Одатле је, са неких 20-ак метара, упутио неодбрањив ударац и тако донео изједначење гостујућем тиму.

Ипак, само осам минута касније, Натхо се домогао лопте на противничког половини, одлично упослио Стојковића, који је постигао свој првенац у дресу Партизана, који је од 57. минута поново водио.

Тачку на овај меч и победу Партизана потврдио је Салдања у 69. минуту.

Белић је поново био асистент, овога пута ка Бразилцу, који је одлично заобишао голмана гостију и без већих проблема послао лопту у мрежу Јавора.

Након четири одигране утакмице у домаћем првенству, Партизан има учинак од три победе и једног ремија.

Што се тиче Јавора, тим из Ивањице уписао је други пораз у пет утакмица, а имају и један тријумф и два ремија.

У осталим мечевима Суперлиге Србије одиграним у недељу, Нови Пазар је савладао Железничар из Панчева са 1:0, Чукарички и Радник одиграли су нерешено без голова, док је Напредак у Суботици савладао Спартак са 3:1.