Браћа Ернангомез водила Шпанију до трећег тријумфа

Кошаркашка репрезентација Шпаније убедљиво је савладала селекцију Ирана са 85:65 на мечу трећег кола групне фазе Светског првенства

Шпанци су и у трећем мечу на Мундобаскету оправдали статус фаворита.

Након победа од 30 и 18 разлике над Бразилом и Обалом Слоноваче, "црвена фурија" је са 20 поена предности била боља од селекције Ирана.

Иран је успео да зада невоље фаворизованој селекцију у првој четвртини, коју је добио поеном предности - 17:16.

Ипак, већ у наредној четвртини, Шпанија је пронашла начин да у нападу дође до лакших поена, што је променило ток меча.

На полувреме су изабраници Серђа Скариола однели девет поена разлике, да би у других 20 минута повећавали предност, која је на крају меча износила 20 поена.

Браћа Ернангомез предводила су Шпанију до нове победе.

Хуанчо је убацио 21, а Вили 16 поена у редовима победничке екипе. Двоцифрен је био и Алдама са 11 поена.

Код Иранаца истакли су се Мохамед Амиди са 19 и Бенам Јакчали са 12 погодака.

Шпанија у наредну фазу преноси три победе, а у новој групи играће против Канаде, Бразила и Летоније.

Иран учешће на Мундобаскету завршава са три пораза.