Одбојкаши Србије бољи од Белгије за други тријумф на Европском првенству

Одбојкаши репрезентације Србије победили су селекцију Белгије са 3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20) у утакмици другог кола групе А Европског првенства
Одбојкаши Србије бољи од Белгије за други тријумф на Европском првенству© CEV

Павле Перић је био најефикаснији у тиму Србије са 14 поена, док је Атанасијевић додао 11 поена.

У првом сету се водила равноправна борба до финиша, када је Белгија повела са 22:20. Србија је тада сјајном серијом 5:0 стигла до 25:22 и повела са 1:0.

У другом сету је виђена слична ситуација, с тим што је Белгија повела још у раној фази сета и одржавала ту предност до коначних 25:18 за изједначење на 1:1 у сетовима.

Србија је доминирала у трећем сету највише захваљујући одличним сервисима Перића и Атанасијевића, али и сјајној игри у одбрани. Србија је трећи сет добила са 25:20 и повела са 2:1.

Водила је Србија и у четвртом сету, у завршници са 17:13, али је Белгија смањила на 18:17. Наставила је Србија са добром игром и повела са 22:18, сет је добила са 25:20, а меч са 3:1.

Наредни противник српског националног тима је домаћин Италија у петак од 21 часова.