Лудница у Аргентини: У дербију Боке и Расинга 10 црвених картона

Фудбалери Расинга победили су после продужетака Боку Јуниорс резултатом 2:1 у финалној утакмици Трофеја шампиона. Меч је обиловао узаврелим страстима, својственим за Аргентинце, а резултат тога је 10 подељених црвених картона.

Норберто Бријаско је у 19. минуту донео предност Боки, да би само три минута касније Матијас Рохас изједначио.

Уследила је офанзива два тима, а како у регуларном делу победника није било, меч је ушао у продужетке.

Играо се 119. минут када је Карлос Алкараз постигао гол главом, после сјајног центаршута Гонзала Пиолија и тако свом тиму и навијачима донео огромну радост.

Млади фудбалер је скинуо дрес да прослави погодак, што је фудбалере Боке толико разбеснело да су желели да се физички обрачунају са њим.

Судија није могао да смири страсти на терену, па је био принуђен да подели чак 10 црвених картона, седам фудбалерима Боке, а три играчима Расинга.

Ова утакмица ће ући у црну страницу фудбала у Аргентини јер је на њој искључено највише играча.

Великан из Буенос Ајреса је остао без овог трофеја, али онај главни – намењен прваку државе је недавно освојио после годину дана паузе.