Црна Гора водила на полувремену, али победа САД се није доводила у питање

Кошаркаши Сједињених Америчких Држава савладали су селекцију Црне Горе резултатом 85:73 (19:18, 18:20, 24:17, 24:18) у утакмици првог кола друге фазе Светског првенства
Црна Гора водила на полувремену, али победа САД се није доводила у питањеGetty © Yong Teck Lim

Добар меч су одиграли Црногорци и пружили јак отпор највећем фавориту на турниру.

После изједначене две четвртине, Црна Гора је на полувремену имала поен предности - 38:37.

Међутим, Американци су у наставку без већих мука дошли до преокрета и победе.

Најбољи у победничком тиму били су Ентони Едвардс са 14 поена и пет скокова, док је Тајрис Халибертон додао десет поена, два скока и пет асистенција.

У редовима Црне Горе истакли су се Никола Вучевић са 18 поена и 15 скокова, а Кендрик Пери је додао 14 поена и шест асистенција.

Селекција Немачке је у групи К у истом термину победила Грузију резултатом 100:73.