Италија декласирана, САД више него рутински до полуфинала

Кошаркашка репрезентација САД изборила је пласман у полуфинале Светског првенства, пошто је декласирала Италију са 100:63

"Џелат" Србије није успео да избори још једно изненађење на Мундобаскету.

Селекција САД била је немилосрдна према Италији, коју је савладала са 37 поена разлике.

Након пораза од Литваније у другој фази на Светском првенству, Америка је решила да покаже сав свој таленат, а Италијани су платили цену тога.

"Азури" су се донекле држали само у првој четвртини, коју је тим Стива Кера добио са 24:14.

Како је време одмицало, Америка је појачавала на обе стране паркета, што говори и податак да је Италија у другој четвртини убацила само 10 поена.

На полувреме је фаворит однео 22 поена предности, да би у наставку наставио да "меље" ривала.

Највећа предност на мечу износила је 41 поен у корист САД, које су у последњој четвртини имале луксуз да одрађују посао и играју у нешто лаганијем ритму.

Микал Бриџис је са 24 поена био најефикаснији у редовима победничког тима, а помогли су му и Тајрис Халибуртон са 18 и Остин Ривс са 12 поена.

У редовима Италије двоцифрени су били Симоне Фонтекио са 18 и Стефано Тонут са 11 поена.

Италија је поразом завршила учешће на Светском првенству, док је Америка изборила пласман у полуфинале.

У наредној фази САД ће се састати са бољим из дуела Немачке и Летоније.

Друго полуфинале у Манили видеће дуел Србије и Словеније/Канаде.