Словенија није издржала, Канада у полуфиналу против Србије

Кошаркашка репрезентација Канаде, пласирала се у полуфинале Мундобаскета, пошто је у Манили елиминисала селекцију Словеније резултатом 100:89. Канада ће у полуфиналу Светског првенства играти против Србије

Словенија је завршила учешће на Светском првенству, пошто није успела да приреди изненађење против селекције Канаде.

Иако су играли одлично читав турнир, Словенци су поклекли у четвртфиналном мечу, у којем су дуго успели да парирају против северноамеричке селекције.

Егал кошарка гледала се читаво прво полувреме, које је завршено нерешним резултатом - 50:50.

Лука Дончић био је апсолутни лидер на једној страни, док су на другој Гилџијус Александер и Берет били ведете Канаде.

Средином треће четвртине, поменути канадски двојац донео је својој репрезентацији прву осетнију предност.

Канађани су повели прво са 11, потом са 15, а онда и са максималних 17 поена.

Словенци се ипак нису предавали, већ успевали начин да се резултатски неколико пута врате у меч.

Финиш меча обележила су и два искључења.

Дилон Брукс, а потом и Лука Дончић, зарадили су другу техничку грешку, због чега су у последњој четвртини морали да напусте меч.

Упркос томе што су у финишу остали без најбољег играча, Словенци су поново успели да мини-серијама и налетима, врате наду у неко чудо и преокрет.

Међутим, Канада је имала спремне одговоре, постигла битне поене и тако решила питање победника.

Поменути Гилџијус Алексендер меч је завршио са 31 поеном и 10 скокова, док је Ар-Џеј Берет убацио 24 поена у редовима победничког тима.

Истакли су се још Нил Александер Вокер и Дилон Брукс са по 14 поена.

Код Словеније Дончић је меч завршио са 24 поена, док је Клемен Препелич убацио 22. Двоцифрен је још био и Зоран Драгић, који је убацио 10 поена.

Канада је победом остварила пласман у полуфинале Мундобаскета, где ће се састати са селекцијом Србије.

Тај меч на програму је у петак од 10.45 часова по средњеевропском времену.

• 6. сеп 2023 • 16:21

16:21

Готово је, Канада иде у полуфинале

Словенија није успела да приреди изненађење, па је Канада резултатом 100:89 уписала победу и пласмана у полуфинале.

Тамо их чекају репрезентативци Србије.

• 16:11

36' - Словенија смањује на девет разлике

Иако је предност Канаде пре само минут износила чак 17 поена, брзи поени Клемена Препелича и Грегора Хровата, доносе Словенији смањење дефицита на само девет поена.

• 16:06

34' - Канада пред победом, искључени Дончић и Брукс

Због нових техничких грешака, судије су искључиле прво Дилона Брукса, а потом и Луку Дончића.

Канаду минути деле од победе и пласмана у полуфинале, пошто на шест минута до краја меча воде са 93:77.

• 15:52

Крај треће четвртине: Канада - Словенија 80:71

Поенима Луке Дончића, Словенија је у самом финишу треће деонице успела да смањи заостатак на једноцифрену разлику. Канада у последњу четвртину улази са девет поена предности - 80:71.

Берет и Гилџијус Александер покретачка су снага Канаде на једној, док је Лука Дончић апсолутни лидер Словеније на другој страни.

Очекује нас велика борба у последњој деоници.

• 15:47

28' - Канада има највећу предност на утакмици

Новом тројком Берета, Канада стиче највећих 15 поена предности на мечу - 78:63.

• 15:38

24' - Канада у налету, иде на +9

Мини-серија 5:0 северноамеричке селекције, која тројком Брукса и закуцавањем Берета, стиже до девет поена предности - 63:54.

• 15:32

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 15:15

Крај друге четвртине: Канада – Словенија 50:50
  • 15:03

15' Дончић љут на судије, они му дали техничку грешку

Дончић је нервозан од првог минута утакмице јер сматра да судије не свирају довољно фаулова. Истини за вољу, у неколико наврата стварно јесу пропустили да санкционишу Лукине чуваре, а након новог протеста суперстар Даласа добио је техничку.

• 14:55

12' И једни и други "решетају" са дистанце

Један од основних задатака Словенаца јесте да "измисле" поене када Лука Дончић није на паркету. И то су успели захваљујући увек поузданом "војнику" Клемену Препеличу. Сјајни бек је већ погодио три тројке, али и на другој страни улазе лопте са дистанце. Дилон Брукс и Александер-Вокер су прецизни за 34:32 за Канаду.