Нестварни преокрет Сабаленке, Белорускиња у финалу Ју-Ес опена

Белоруска тенисерка Арина Сабаленка, након великог преокрета савладала је Американку Медисон Киз и пласирала се у финале Ју-Ес опена

Прави резултатски и емотивни ролеркостер имао је меч америчке и белоруске тенисерке у полуфиналу у Њујорку.

Домаћа публика већ је видела своју тенисерку како бележи пласман у финале, али је Арина Сабаленка приредила невероватан преокрет.

Ускоро нова најбоља на ВТА листи је први сет изгубила са више него убедљивих 6:0.

Потом је у другом сету Киз прва стигла до брејка, а упркос Сабаленкином враћању те предности, Американка је још једном одузела сервис ривалки и стигла до предности од 4:2.

При резултату 5:4, Киз је имала сервис брејк и велику шансу за пласман у финале.

Ипак, Арина се није предавала, већ је у кључном тренутку вратила брејк и потом изборила тај-брејк.

У додатном сегменту била је боља са убедљивих 7-1, чиме је дошла до изједначења.

Велика борба гледала се у одлучујућем, трећем сету, који је такође решен након тај-брејка.

Брејка није било све до шестог гема, када је америчка тенисерка успела да одузме сервис и поведе са 4:2.

Поново се помислило да је Сабаленка на ивици пораза, али је Белорускиња поново имала спреман одговор.

Рибрејком се вратила у игру и изједначила на 4:4, да би потом у тај-брејку поново показала смиреност и оправдала квалитет.

На крају, искористила је трећу меч лопту и у тај-брејку била боља са 10-5.

Сабаленка се тако пласирала у финале Ју-Ес опена, где ће играти против још једне тенисерке из САД.

У питању је Коко Гоф, која је са 6:4, 7:5 елиминисала Чехињу Мухову.