Србија пала на треће место - Јоветић донео победу Црногорцима у 97. минуту

"Ђетићи" су упркос томе што су дуго играли са играчем мање ипак успели да освоје три бода

Фудбалери Црне Горе уписали су победу против Бугарске у квалификацијама за Европско првенство у Немачкој 2024. године - 2:1.

Овај резултат не иде на руку селекцији Србије, пошто је Црна Гора овим тријумфом стигла на друго место на табели, додуше уз утакмицу више од "орлова".

Црногорци су повели преко Стефана Савића у надокнади првог полувремена, а проблеми су настали у другом делу када је Игор Вујачић зарадио искључење. Кирил Десподов није успео да искористи пенал за Бугарску у 60. минуту, али је Преслав Боруков изједначио на 1:1 у 78. минуту.

Ипак, Стеван Јоветић је у 97. минуту меча успео да затресе мрежу и донесе Црногорцима другу победу у квалификацијама.

Они су сада други на табели са осам бодова из пет мечева, а Србија је трећа са седам бодова, али из четири утакмице. Водећа у групи Г је Мађарска са 10 бодова из четири меча. На Европско првенство ће се пласирати две најбоље екипе у групи.