Србија након преокрета поражена од Пољске

Мушка одбојкашка репрезентација Србије поражена је од селекције Пољске у четвртфиналу Европског првенства резултатом 3-1 у сетовима
Србија након преокрета поражена од Пољске© CEV

Изабраници Игора Колаковића нису успели да приреде изненађење и савладају Пољаке.

Србија је добро ушла у меч, успела да освоји први сет, али је уследила боља игра и преокрет Пољака.

"Орлови" су први део игре освојили са 28:26, али се већ тада могло наговестити да их очекује тежак задатак и велика борба.

Пољаци, које са клупе предводи Никола Грбић, појачали су у другом сету, који су освојили са убедљивих 25:15.

Трећи сет је нешто за чиме Србија може и има да жали.

Гладијаторска борба за сваку лопту и сваки поен обележили су овај период, који је припао Пољској резултатом 36:34.

То је у великој мери утицало и на наставак меча. Пољска је стекла предност у четвртом сету, коју је без већих проблема одбранила.

Тако су се Грбићеви момци пласирали у полуфинале, где их чека дуел са Словенијом.

Србија је у четвртфиналу завршила учешће на Европском првенству.

• 12. сеп 2023 • 20:23

20:23

Крај меча, Србија је поражена од Пољске

Пољска осваја четврти сет са 25:17, чиме укупним резултатом 3-1 у сетовима, долазе до победе у четвртфиналу.

• 20:16

Пољаци грабе ка победи

Не успева Србија да смањи заостатак у четвртом сету, већ Пољска повећава предност на 17:13.

• 20:08

Четврти сет: Србија - Пољска 9:11

Пољска је стекла предност од два поена, коју упорно одржава у четвртом сету.

• 19:55

Пољска осваја трећи сет

Резултатом 36:34, Пољска осваја маратонски други сет и долази до преокрета и вођства од 2-1 у четвртфиналу.

• 19:54

Нестварна борба - 34:34

Не предаје се ниједна селекција у другом сету, па је резултат чак 34:34.

• 19:39

Трећи сет решиће нијансе

Резултат у финишу трећег сета је 23:23, Пољаци су успели да се одбране упркос одличном сервису Лубурића.

• 19:30

Велика борба у трећем сету, 15:15

Резутлатска клацкалица влада у трећем сету, у којем је након 30 одиграних поена, резултат нерешен - 15:15.

• 19:05

Пољаци освајају други сет

Пољска долази до изједначења по сетовима, пошто је други освојила са убедљивих 25:15.

• 18:57

Србија - Пољска 28:26, 10:18

Убедљиво воде Пољаци у другом сету, што је приморало селектора Србије Колаковића на нови тајм-аут.

• 18:50

Пољска води 10:6 у другом сету

Боља игра изабраника Николе Грбића у наставку, па Пољска има предност 10:6 у другом сету.