Србија након преокрета поражена од Пољске

Мушка одбојкашка репрезентација Србије поражена је од селекције Пољске у четвртфиналу Европског првенства резултатом 3-1 у сетовима

Изабраници Игора Колаковића нису успели да приреде изненађење и савладају Пољаке.

Србија је добро ушла у меч, успела да освоји први сет, али је уследила боља игра и преокрет Пољака.

"Орлови" су први део игре освојили са 28:26, али се већ тада могло наговестити да их очекује тежак задатак и велика борба.

Пољаци, које са клупе предводи Никола Грбић, појачали су у другом сету, који су освојили са убедљивих 25:15.

Трећи сет је нешто за чиме Србија може и има да жали.

Гладијаторска борба за сваку лопту и сваки поен обележили су овај период, који је припао Пољској резултатом 36:34.

То је у великој мери утицало и на наставак меча. Пољска је стекла предност у четвртом сету, коју је без већих проблема одбранила.

Тако су се Грбићеви момци пласирали у полуфинале, где их чека дуел са Словенијом.

Србија је у четвртфиналу завршила учешће на Европском првенству.

12. сеп 2023 • 20:23

Крај меча, Србија је поражена од Пољске

Пољска осваја четврти сет са 25:17, чиме укупним резултатом 3-1 у сетовима, долазе до победе у четвртфиналу.

Пољаци грабе ка победи

Не успева Србија да смањи заостатак у четвртом сету, већ Пољска повећава предност на 17:13.

Четврти сет: Србија - Пољска 9:11

Пољска је стекла предност од два поена, коју упорно одржава у четвртом сету.

Пољска осваја трећи сет

Резултатом 36:34, Пољска осваја маратонски други сет и долази до преокрета и вођства од 2-1 у четвртфиналу.

Нестварна борба - 34:34

Не предаје се ниједна селекција у другом сету, па је резултат чак 34:34.

Трећи сет решиће нијансе

Резултат у финишу трећег сета је 23:23, Пољаци су успели да се одбране упркос одличном сервису Лубурића.

Велика борба у трећем сету, 15:15

Резутлатска клацкалица влада у трећем сету, у којем је након 30 одиграних поена, резултат нерешен - 15:15.

Пољаци освајају други сет

Пољска долази до изједначења по сетовима, пошто је други освојила са убедљивих 25:15.

Србија - Пољска 28:26, 10:18

Убедљиво воде Пољаци у другом сету, што је приморало селектора Србије Колаковића на нови тајм-аут.

Пољска води 10:6 у другом сету

Боља игра изабраника Николе Грбића у наставку, па Пољска има предност 10:6 у другом сету.

Егал на почетку другог сета

У уводних седам поена другог сета, резултат је 4:3 за селекцију Пољске.

Србиај осваја први сет!

Водила је Србија читавим током првог сета, Пољска одговарала, али су изабраници селектора Колаковића на крају успели да зауставе Леона у два наврата.

Србија води у четвртфиналу, пошто осваја први сет са 28:26.

Обе селекције пропустиле сет лопту

Пољска је стигла до предности 25:24 након ас ударца, али се Србија одбранила. Први сет улази у неизвесну завршницу.

Крсмановићев блок доноси сет лопту

Србија захваљујући одличном блоку стиже до предности 24:23 и сет лопте.

Ново изједначење - 17:17

Поново Пољска, уз мало среће, стиже до везаних поена и тако новог изједначења.

Игра се у серијама

Кад год би Србија стекла осетније вођство, Пољска би имала одговор.

Игра се у серијама, а резултат је 13:13.

Пољаци смањују на 9:8

Предност Србије "истопила" се са 9:5, на 9:8.

Србија води 4:1

Храбар старт изабраника Игора Колаковића, Србија води 4:1 на старту меча.

Почео је меч

Стартери Србије: Перић, Кујунџић, Лубурић, Крсмановић, Подрашчанин и Тодоровић.

Пољска меч започиње са: Качмареком, Јанушем, Сливком, Хубером, Венером и Кочановским.

Меч ускоро почиње...

Интониране су химне две земље, у току је последње загревање пред почетак сусрета.

Србија преко Чешке, Пољска преко Белгије

Србија је у осмини финала надиграла Чешку 25:21, 26:24, 25:21, док је Пољска била боља од Белгије 25:16, 25:17, 23:25, 25:22.