"Бомба" експлодирала већ на дебију – Љајић евроголом донео победу Новом Пазару

Фудбалери Новог Пазара победили су код куће Напредак у мечу 7. кола Суперлиге Србије резултатом 2:1, а победоносни гол дао је дебитант у дресу домаћина Адем Љајић
"Бомба" експлодирала већ на дебију – Љајић евроголом донео победу Новом Пазару© Elmedin Hajrovic/ATAImages

Митар Ергелаш је довео доаћина у вођство у 11. минуту, али је Урош Љубомирац голом у 57. минуту меч вратио у егал.

Убрзо затим је у игру ушао Љајић, који је у 64. минуту постигао сјајан гол ударцем са више од 20 метара, за важну победу Новог Пазара.

Сејдуба Сума је меч одгледао са клупе домаћина.

Трећом победом у сезони, Нови Пазар је скочио до седмог места, са 10. бодова, док је Напредак 13. са седам бодова.

Нови Пазар у наредном голу иде у Лучане где ће гостовати Младости, а Крушевљани дочекују Чукарички.

Раднички из Крагујевца савладао је као домаћин екипу Јавора са 2:0.

Голове за прву победу Радничког постигли су страни играчи, Нигеријац Чинеду Џофри у 46. минуту и Килијан Бевис са Гвадалупеа у 82. минуту.

Крагујевчани су и поред прве победе у сезони остали на последњем месту са три бода, колико има и нишки Раднички.

Јавор је остао на осам бодова и сад је на деветом месту. У наредном колу ИМТ ће дочекати Раднички, док ће Јавор у госте код Војводине.