Наполи наставља доминацију, пао и Емполи

Фудбалери Наполија савладаи су на свом терену екипу Емполија са 2:0 у мечу 14. кола Серије А.
Наполи наставља доминацију, пао и ЕмполиGettyimages.ru © Francesco Pecoraro

Наполи је наставио непобедиви низ у домаћем првенству, а изабраници Лучана Спалетија дошли су до 12. победе у 14 одиграних утакмица.

Нова "жртва" тима из Напуља био је Емполи, који је поражен са 2:0 на стадиону "Дијего Армандо Марадона".

Дуго су успевали гости да одоле налетима домаће екипе, али је Наполи у финишу са два гола успео да преломи меч у своју корист.

Играо се 69. минут, када је судија Паирето доделио једанаестерац домаћој екипи, а сигуран са беле тачке био је Лозано.

У 74. минуту, Емполи је додатно отежао себи посао, пошто је фудбалер гостију Луперто, зарадио други жути картон, те је оставио своју екипу са играчем мање у наставку.

Наполи је то знао да искористи, па је у 88. минуту Зијелински постигао гол који је решио питање победника.