Ситуација се смирује у Наполију, Осимен дао гол, клуб упутио извињење

Фудбалски клуб Наполи, издао је саопштење у којем се наводи да није било намере да се исмева нападач Виктор Осимен, у снимку који је био постаљен на званичне налоге клуба на друштвеним мрежама

Ситуација око Виктора Осимена и Наполија се полако смирује.

Агент нигеријског нападача најавио тужбу због снимака који су исмевали његовог клијента на друштвеним мрежама.

Осимен се свађао и са тренером Гарсијом, али и имао чудан однос са саиграчима.

У међувремену, најбољи стрелац Наполија прошле сезоне, постигао је погодак у победи над Удинезеом од 4:1.

Нигеријац је у 39. минуту затресао мрежу гостију за 2:0, а игру је напустио у 63. минуту утакмице.

Након треће победе у шест утакмица у домаћем првенству, Наполи је издао кратко саопштење, у којем је навео да није било намере да се Осимен исмева.

"Наполи жели да избегне било какво експлоатисање овог случаја, указујући да никада нисмо желели да увредимо или исмејемо Осимена", навео је актуелни шампион Италије.

Додало се и да се на друштвеним мрежема, посебно на ТикТоку, користи креативна форма изражавања и није било намере да се играч увреди.

Након информације да је нападач незадовољан третманом и да би могао да тужи Наполи, бројни европски великани почели су помно да прате ситуацију и волели би већ у јануару да "интервенишу" и своје редове појачају овим нападачем.