Партизан поражен у Тел Авиву, Браун и Макаби срушили црно-беле

Кошаркаши Партизана поражени су у првом колу Евролиге, у Тел Авиву од Макабија – 96:81

Београдски црно-бели нису одиграли добар меч у Израелу.

Домаћин је од самог старта, ношен фанатичном подршком са трибина, наметнуо ритам и диктирао темпо до самог краја меча.

Лоренцо Браун је одмах почео да погађа, а када је почео – није престајао.

Од првих 13 поена за Макаби, Браунових је било десет.

Жељко Обрадовић је ротирао, тражио петорку која ће се одупрети Макабију, али је брзо постало јасно да ово није вече црно-белих.

Одбрана није фунционисала како треба, енергија није била на траженом нивоу, па је Макаби сигурно чувао предност.

Било је тренутака када би Партизан одговорио агресивно, па би истопио предност домаћина, али ти моменти су били ретки, а углавном их је режирао Алекса Аврамовић, који је поштено намучио противнике.

Средином треће четвртине се заиграло тврђе на обе стране, али је Макаби потпуно преломио меч, дошао до 81:60 и мирно привео утакмицу крају.

Најефикаснији у победничком тиму био је Браун са 22 поена (уз осам асистенција), Нибо је додао 14 поена, а Колсон је додао два мање.

Алекса Аврамовић је постигао 24 поена, а Пантер и Доужер су додали по 11.

5. окт 2023 • 21:58

Крај меча - 96:81

Убедљива победа Макабија.

32' Расте предност Макабија - 81:60

Нибо сам под кошем, сигуран на зицеру.

Макаби има 21 поен предности.

Крај треће четвртине - 74:58

Макаби игра сигурно, чува предност и граби ка победи.

25' Макаби чува предност - 61:50

Макаби чува предност са полувремена, чека се налет Партизана.

21' Настављен је меч

Партизан јури заостатак од 12 поена.

Полувреме - 55:43

Партизан није био добар у одбрани, због чега Макаби има велику предност на полувремену.

Лоренцо Браун је био незаустављив, постигао је 22 поена.

Партизан је ипак у игри захваљујући Алекси Аврамовићу, који је убацио 20 поена.

16' Аврамовић задаје муке домаћиу - 45:36

Прво тројка, а онда полагање уз додатно бацање.

Аврамовић држи црно-беле у игри.

14' Серија Макабија - 43:28

Макаби се брзо и лако поново одлепио, после серије од 11:1.

13' Аврамовић враћа Партизан у игру - 32:27

Одлични Алекса Аврамовић завршава три напада заредом, Макаби тражи тајм-аут.

Аврамовић је дошао до 11. поена, Партизан је на "минус пет".

Крај прве четвртине - 27:16

Лош је био Партизан у дефанзиви, а потпуно се разиграо Лоренцо Браун, који је постигао првих десет од 13 поена Макабија.

8' Поново Браун за три поена - 23:11

Лоренцо Браун игра без грешке.

7' Закуцавање Смаилагића - 16:11

Одлично је финтирао Смаилагић, избацио чувара а онда снажно закуцао.

4' Браун већ двоцифрен - 13:7

Браун је прво погодио тројку на истеку напада, а потом сигуран за два поена.

Браун је већ уписао десет поена, Обрадовић тражи тајм-аут.

2' Тројка Брауна, закуцавање Копривице - 3:2

Макаби је отворио меч тројком Лоренца Брауна, а на другој страни је Партизан одговорио добрим нападом, који је завршио Копривица закуцавањем.

1' Почео је меч

Партизан има први напад.

Петорке:

Макаби: Антониус, Браун, Коен,Колсон, Нибо.

Партизан: Пантер, Трифуновић, Понитка, Ледеј, Копривица.

Обрадовић: Знамо каква нас атмосфера очекује

Тренер Партизана, Жељко Обрадовић, истакао је атмосферу у Тел Авиву, али и квалитет екипе са којом играју црно-бели.

"Зна се каква нас атмосфера очекује на том терену са заиста феноменалном подршком коју навијачи Макабија пружају свом тиму. Исти тренер води тим, имају промене у ростеру, али је начин игре исти. То значи, много транзиције. Желе у контранапад када приме кош, њихова енергија у офанзивном скоку је ту. Доста тога решавају кроз игру '1 на 1', а имају и специфичан напад. Видећемо како ћемо реаговати", рекао је Обрадовић.