Чукарички поражен и од Генка, "брђани" без бода у Европи

Фудбалери Чукаричког поражени су у Лесковцу од екипе Генка у мечу другог кола групне фазе Лиге конференција
Чукарички поражен и од Генка, "брђани" без бода у Европи© FK Čukarički

"Брађни" су остварили и шести везани пораз у европским утакмицама.

Овога пута бољи од српског тима био је Генк, у утакмици одиграном на стадиону Дубочице у Лесковцу.

Белгијски тим много боље је ушао у меч и већ након уводних пар напада, видела се разлика у класи.

Било је питање када ће гост стићи до гола, а то се десило већ у 10. минуту, када је продор и асистенцију Пејнтсила искористио Хејнен.

Исти играчи били су актери и 10. минута касније, када је неопрезна била одбрана српског тима.

Хејнен је оборен у шеснаестерцу Чукаричког, а након коришћења ВАР технологије, додељен је једанаестерац за госте.

Прецизан са беле тачке био је Пејнтсил, чиме је Генк стигао до предности од два гола.

Чукарички је изашао као потпуно друга екипа у другом полувремену, али им то није донело бољи резултат.

Неколико шанси имали су изабраници Игора Матића, али је голман Генка био на висини задатка, те се резултат није мењао.

Након два кола у групи Ф Лиги конференција, Чукарички има исто толико пораза, пошто је пре Генка, изгубио од Ференцвароша са 3:1.

• 5. окт 2023 • 22:54

22:54

Крај меча: Чукарички - Генк 0:2

Није успео Чукарички да дође до бода, пошто је белгијски тим славио са 2:0.

• 22:39

72' - Каква одбрана голмана гостију, Цветковић умало постигао гол

Већ је била виђена лопта у мрежи гостију, али је голман Генка интервенисао сјајно приликом шута Цветковића.

• 22:23

60' - Чукарички опаснији у наставку

"Брђани" су знатно одлучније изашли у другом делу меча, али се резултат још увек не мења.

• 22:06

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:46

Полувреме: Чукарички - Генк 0:2

Головима Хејнена и Пејнтсила, гости из Белгије на паузу за полувреме односе предност од 0:2.

• 21:23

23' - Прва шанса за Чукарички

Станковић је шутирао слабијом, левом ногом, са ивице шеснаестерца, али је одбранио тај шут голман гостију.

• 21:19

20' - ГОЛ! Гент стиже и до другог гола

Пејнтсил је био прецизан са беле тачке, па Генк води са 2:0 против Чукаричког.

• 21:18

18' - Пенал за госте

Суботић је неопрезно нагазио и оборио Хејнена у шеснаестерцу ривала, па је судија (након коришћења ВАР технологије), досудио једанаестерац.

• 21:09

10' - ГОЛ! Генк води

"Мирисало" је на гол гостију од самог старта меча.

Након 10 минута игре то се и десило, Хејнен је искористио асистенцију Пејнтсила и погодио за 0:1.