"Затварањем базена на Бањици угрожена будућност Партизана, али и целог српског ватерпола"
"Ми смо ове године примили сигурно 70, можда и 100, нових полазника у нашу школу ватерпола. То је један резултат на ком смо ми радили добре три године", почео је Куљача за Танјуг.
"Прошле године смо такође имали проблем са базеном, али је решен и ту смо изгубили неких 30 до 50 дечака. Ове године, за сада, деца остају. Тај мали, плићи базен је још оперативан, значи пун је воде, међутим, вода се већ охладила и ми смо добили уверавања од градоначелника да ће се учинити све да тај базен буде у функцији."
Како је нагласио, уколико мали базен не буде у функцији, будућност ВК Партизан, биће угрожена, јер неће моћи да се уписују нови полазници.
Истакао је да је великим ангажовањем градоначелника Београда Александра Шапића, клуб добио термине по другим базенима у Београду што, како каже, за сада функционише.
"Имао сам састанак са директорима свих спортских центара у Београду, чији је и власник град. Проблем спортског центра Вождовац је што је у власништву општине Вождовац, што значи да град још не располаже њим. Лично сматрам да сви спортски центри у Београду, посебно базени који су скупи за одржавање, треба да буду у власништву града. Сви директори су изашли у сусрет колико су могли", поручио је Куљача.
Каже да су црно-бели успели да "спакују" термине за први тим и најстарију такмичарску екипу на базену Спортског центра "11. април", а да млађа категорија за сада тренира на "Ташу".
Спортски директор Пливачког клуба "11. април" Срђан Петровић, изјавио је за Тањуг да је затварањем базена у спортском центру Бањица начињена велика штета, јер је ПК "11. април" остао без вечерњих термина, што значи да сва деца која су тренирала у тим терминима више нису у могућности да долазе да пливају.
"Тренутно не знамо тачан број деце колико ће одустати, али велики број деце, између 150 и 200, није више у могућности. Нама су додељени неки други термини, од 15 часова, што је немогуће за децу која су млађа од 10, 11 година која морају да долазе у пратњи родитеља. Њима је то потпуно неизводљиво што због школских обавеза, што због обавеза родитеља, тако да неки термин пре 18 часова је неизводљив за ту децу", закључио је Петровић.