Спектакл Србије и Италије - девет голова и победа "орлића" голчином у 90. минуту

Омладинска репрезентација Србије савладала је селекцију Италије са 5:4 у Гоњем Милановцу у пријатељском мечу пред почетак квалификација за Европско првенство

Прави фудбалски спектакл виђен је у Горњем Милановцу у дуелу омладинских селекција Србије и Италије.

Виђено је девет голова, прегршт преокрета и фантастичан погодак за победу у 90. минуту.

Репрезентација коју води селектор Радован Кривокапић, састав који је прошле године пријатно изненадио и обрадовао фантастичним играма на првенству Европе за кадете (U17) у Израелу и освојеним 3. местом, поново је демонстрирао квалитет, али пре свега феноменалан карактер и срце.

Гости су први дошли до вођства, али Србија је из минуса стигла до плус два.

Италијани се нису предавали, уследила је серија голова и потпуни преокрет

Уследили су голови у рангу оних у најатрактивнијим лигама Европе, а последњи из волеја који је дело Јована Мијатовића, донео је Србији победу.

Миситано је у 34. минуту донео Италији вођство, да би Младеновић у 45. и Мијатовић у 46. минуту, комплетирали преокрет на 2:1.

Другим голом, Младеновић је повећао на 3:1, али су преко Моначеа и Анхела у 73. и 77. минуту, "азури" дошли до изједначења.

Потпуни преокрет, Италија прави преко Липанија у 80. минуту.

Вукичевић је у 87. погодио за 4:4, а Мијатовић у 90. за победу од 5:4.

Србија први круг квалификација игра у Бугарској (13 – 22. новембар).