"Орлови" преломили отпор и савладали Црну Гору, Европско првенство никад ближе

Фудбалска репрезентација Србије савладала је у Београду селекцију Црне Горе са 3:1, у мечу квалификација за пласман на Европско првенство. "Орлови" су тако дошли на корак од циља и пласмана на првенство Европе, први пут после 24 године
"Орлови" преломили отпор и савладали Црну Гору, Европско првенство никад ближе© ATA Images

Србија је успела да победи у најважнијој утакмици у квалификацијама за пласман на првенство "старог континента".

Головима Митровића и Тадића, Србија је успела да сломи отпор упорног ривала и тако дође до изузетно битна три бода.

Одлично су изабраници селектора Драгана Стојковића Пиксија ушли у меч, пошто су до предности дошли већ у деветом минуту.

Александар Митровић још једном је демонстрирао класу, када је прво дриблингом заобишао противника, изборио позицију за шут, а потом спољним делом стопала матирао голмана Мијатовића.

Ипак, обило се Србији о главу то што је до краја првог дела утакмице "стала на лопту".

Црна Гора је чекала своје прилике из прекида и транзиције и управо је једну такву искористила.

Играо се 36. минут када је Србија имала шансу да запрети из прекида, али је уместо тога уследила контра Црне Горе.

Марушић је проиграо Јоветића, а искусни нападач је добро реаговао, брзо се наместио на ударац и послао неодбрањив шут иза леђа голмана Вање Милинковић Савића.

На паузу за полувреме отишло се са резултатом 1:1, што је значило да ће других 45 минута донети велико узбуђење и заплет.

Дуго је Србији требало да пробије бедем противничке компактне одбране, пошто све до 73. минута, "орлови" нису имали неку изгледнију шансу.

Међутим, уследила су чак два гола у размаку од само четири минута.

"Мат у три потеза" извели су фудбалери Србије у 73. минуту. Лукић за Сергеја, овај из прве за Тадића, који одлично диже главу, примећује Митровића, а најбољи стрелац у историји наше селекције решава лак задатак и прослеђује лопту у празну мрежу за ново вођство Србије.

Четири минута касније, улоге су се замениле, пошто је Митровић проиграо свог капитена Тадића, а овај сјајно наместио стопало, гађао и ефектно погодио гол гостију за, тада већ убедљивих, 3:1 за Србију.

Упркос узбуђењима, резултат се до краја меча није мењао, па је Србија уписала битну победу над Црном Гором.

"Орлови" су тако дошли на корак од пласмана на Европско првенство, па ће им у последњем колу, против селекције Бугарске, бод бити довољан за пласман на шампионат Европе, први после 24 године.

• 17. окт 2023 • 22:42

22:42

Крај меча, Србија је савладала Црну Гору

"Орлови" бележе победу резултатом 3:1 (1:1), те тако долазе на корак од пласмана на Европско првенство.

• 22:25

77' - ГООЛ! Тадић стрелац за 3:1

"Одужио" се Митровић асистецијом Душану Тадићу, који је наместио стопало, циљао и погодио гол ривала, за сада велику предност Србије од 3:1.

• 22:21

74' - ГООЛ! Поново Митровић, Србија води 2:1

Мат Србије у три потеза, Лукић за Сергеја, овај за Тадића, који је препознао излетање голмана гостију, па је уследио пас за Митровића, којем није било тешко да пошаље лопту у мрежу Црне Горе.

Србија од 74. минута води са 2:1.

• 22:19

72' - Тадић шутира главом преко гола

Добар напад "орлова" по левој страни, центаршут Костића ишао је на Тадића, чији шут главом иде преко гола гостију.

Остаје 1:1.

• 22:07

60' - Прете гости, брани Вања Милинковић Савић

Ево првог покушаја Црне Горе у другом делу меча, са нешто веће дистанце пробао је Цамај, али је добро реаговао Вања Милинковић Савић.

• 22:05

57' - Србија опаснија у наставку, али нема конкретних шанси

Појачао је темпо састав Драгана Стојковића Пиксија, али се Црна Гора за сада компактно, организовано и дисциплиновано брани.

• 21:52

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме.

Селектор Стојковић извршио је две промене у саставу. На терену је Сергеј Милинковић Савић, који улази уместо Илића, као и Филип Костић, који мења Младеновића.

• 21:36

Полувреме: Србија - Црна Гора 1:1

Након првих 45 минута на стадиону "Рајко Митић", резултат на мечу Србије и Црне Горе је 1:1.

Митровић је у деветом минуту донео Србији вођство, али је Јоветић у 36. изједначио за госте.

• 21:34

45' - Играће се још три минута

Четврти арбитар показао је да ће судијска надокнада износити три минута.

• 21:24

36' - ГОЛ! Црна Гора стиже до изједначења, Јоветић је стрелац

Одлично су гости повукли контру, у којој је Марушић пронашао Јоветића.

Нападач Црне Горе демонстрирао је своју класу, пошто се брзо наместио на ударац, а онда послао лопту у мрежу Србије за 1:1.