Нанелијева тројка недовољна, Партизан након продужетка поражен у Пиреју

Кошаркаши Партизана претрпели су пораз на гостовању у Атини од екипе Олимпијакоса. Грчки клуб славио је резултатом 98:94, након продужетка

Нестварна утакмица виђена је у дворани "Мира и пријатељства" у Пиреју у дуелу црвено и црно-белих.

Колико је узбудљиво и неизвесно било у Атини, говори и податак да је победник познат тек након продужетка.

Виђени су преокрети, атрактивни потези, резултатска клацкалица и серије два тима, кош у последњој секунди који је изборио продужетак, а победника је потом одлучила пенал завршница.

Имао је Олимпијакос контролу у првих 20 минута меча, у неколико наврата водио двоцифреном разликом, али је игра Партизана у трећој четвртини потпуно шокирала грчки тим.

Пирејски црвено-бели су на крилима готово испуњене дворане, релативно лако стигли до осетније разлике.

Погађали су Кенан, Питерс и Ларенцакис из разних позиција и деловало је да Олимпијакос има конце меча у својим рукама.

Ипак, кад год би се одлепили на нешто осетнију разлику, Партизан је имао спреман одговор.

На минут до краја друге четвртине, Олимпијакос је имао 10 разлике, али је мини-серијом од 4:0, тим Жељка Обрадовића смањио заостатак, па се на паузу отишло са шест поена у корист Грка.

Начин на који је српски тим отворио друго полувреме, тј. трећу четвртину, потпуно је избацио Олимпијакос из ове утакмице.

На крилима неуморног Смаилагића, а потом и остатка екипе, Партизан је закључно са финишом друге четвртине, направио прво серију 10:0, а потом и 20:2.

Ни тајм-аути које је тражио тренер Барцокас, нису успели да раздрмају шокиране црвено-беле.

Партизан је стекао 13 поена предности, а у последњу четвртину је ушао са 10.

Олимпијакос је успео да повеже редове почетком последње деонице.

Изашчи су Грци енергично, пронашли ритам и почели да погађају шутеве са дистанце.

Сада је Обрадовић био приморан да тајм-аутима "гаси пожаре", али је Олимпијакос настављао да погађа.

Тројкама Вокапа, па онда и Папаниколауа и Ларенцакиса, домаћин је успео да смањи разлику на само један поен.

Кевин Пантер је апсолутно преузео одговорност у кључним моментима меча и готово да је сам својим поенима одбијао налете ривала.

Међутим, домаћин је пронашао добитну формулу и у саму завршницу ушао са три поена разлике.

Ипак, тим који са клупе предводи најбољи тренер Евролиге прошле сезоне, направио је огромну грешку у комуникацији и одбрани у последњем нападу.

Партизан је то искористио, пошто је Пантер пронашао Нанелија самог у ћошку, а овај хладнокрвно погодио тројку и изборио продужетак.

Партизан је задао први ударац у додатних пет минута кошарке, али је Олимпијакос имао више снаге, концентрације и расположивих играча у продужетку.

"Челичне живце" показали су играчи грчког тима, који су били прецизни у пенал завршници и тако дошли до тријумфа.

Партизан је стигао до трећег пораза у четири уводна меча у Евролиги ове сезоне.

Са друге стране, Олимпијакос долази до половичног успеха, пошто је након продужетка дође до другог тријумфа.

19. окт 2023 • 22:42

Крај меча, Олимпијакос је победио након продужетка

Аврамовић је промашио друго слободно бацање, чиме је Партизан дозволио Олимпијакосу да се својим погођеним слободним бацањима одмакну на четири поена разлике и тако славе у Пиреју.

44' - Поново +3 за Олимпијакос

У последњи минут продужетка, Олимпијакос је ушао са поеном предности, да би потом поенима Вилијамс Госа, разлика повећана на три поена.

Иста мета, исто одстојање - Партизан има три поена заостатка и шансу да избори ново изједначење и нови продужетак.

До краја првог остало је опет 17 секунди.

40' - Нанели за продужетак!!!

Није јасно шта су радили кошаркаши Олимпијакоса у последњем поседу регуларног тока.

Партизан сјајно користи грешку у комуникацији и одбрани, Пантер проналази Нанелија у ћошку, а овај хладнокрвно погађа тројку у последњој секунди, којом српски тим успева да избори продужетак!

Додатних пет минута кошарке одлучиће победника овог сјајног меча.

40' - Невероватна драма, Партизан има напад за победу

Водили су црно-бели читаву последњу деоницу, имали шансу да се одлепе у задњем минуту на већу разлику, али уместо тога уследиле су грешке и фаулови.

Ларенцакис је погодио слободна бацања, након којих грчки тим води 83:82.

До краја меча остало је 17 секунди, Партизан ће имати наредни посед.

36' - Грци смањују на два разлике

Ево потпуне драме у Пиреју, пошто је Олимпијакос у великом налету.

Грчки тим заиграо је много боље у последњој деоници и тако смањио разлику са 13 на само два поена у корист српског тима.

31' - Олимпијакос се пробудио и смањио разлику на шест поена

Брзо је тренер Обрадовић био приморан да тражи тајм-аут, пошто је Олимпијакос последњу четвртину отворио серијом 4:0.

Грчки тим је тако смањио разлику у корист Партизана на шест поена - 69:63.

Крај треће четвртине: Олимпијакос - Партизан 59:69

Сјајна трећа четвртина коју су одиграли изабраници Жељка Обрадовића, у којој је Партизан на моменте имао и 13 поена предности.

Након 30 минута кошарке, српски тим има "плус" 10 и може знатно мирније да уђе и одлучујућу, четврту четвртину.

26' - Партизан у великом налету

Настављају Обрадовићеви момци са сјајном кошарком, те серијом 18:2 долазе до прве осетне разлике против Олимпијакоса - 59:51.

22' - Партизан води!

Серија српског тима наставља се на 12:0, па тако Партизан долази до вођства - 52:49.

21' - Настављен је меч

Тројком Смаилајића, Партизан на најбољи начин отвара трећу деоницу.

Полувреме: Олимпијакос - Партизан 49:43

Минут пред крај друге четвртине, Олимпијакос је имао десет поена предности, али је Партизан мини-серијом 4:0, успео да смањи разлику на "само" шест поена.

Ледеј је са 12 поена најефикаснији у српском тиму, са друге стране Кенан има 11.

19' - Резултатска клацкалица

У неколико наврата је Олимпијакос стицао двоцифрену предност, али је Партизан за сада увек имао одговор. На минут и по до краја првог полувремена, Грци воде 47:39.

13' - Кенан тројком повећава на +7

Распуцан је Американац у редовима Олимпијакоса, па новом тројком повећава предност грчког тима на седам поена разлике - 36.29.

Крај прве четвртине: Олимпијакос - Партизан 28:21

Након уводних 10 минута кошарке, грчки тим има предност у износу од седам поена.

Питерс са осам поена предводи стрелце црвено-белог тима, док у редовима српске екипе Пантер и Ледеј имају по пет поена.

6' - Распуцао се Олимпијакос

Након закуцавања Фала, тројке су погодили Питерс и Кејнан, па је грчки тим стекао предност од пет поена - 13:8.

4' - Бољи старт Партизана

Српски тим има предност од 8:5, коју је стекао тројком Каминског. Пре тога је пет поена за Партизан постигао Кевин Пантер.

1' - Почео је меч

Утакмица у Атини почела је украденом лоптом Алексе Аврамовића, па ће Партизан први кренути у напад...

Последње припреме у току

Играчи обе екипе су на терену, у току су последње припреме пре почетка меча.

Паспаљ је у дворани

Легендарни српски кошаркаш Жарко Паспаљ, који је током каријере играо и за Партизан и за Олимпијакос, биће присутан у дворани "Мира и пријатељства" у Пиреју.

Јоргос Барцокас о Партизану

"Изгубили су неке играче, али су добили Доужера, добили су Каминског. Сви тимови сабирају и одузимају. Не можете задржати све играче. Они су тим који игра са великим интензитетом", рекао је грчки стручњак.

"Нажалост, ниједан тим није обавио редовне припреме због Светског првенства и то се види у првим мечевима. Видимо осредње игре. Можда је ово дерби, али не квалитативно. Свим тимовима је потребно време. Партизан има печат свог тренера, труди се да игра добро. Они ће сутра играти одлучно, али ћемо и ми'', каже Барцокас.

Кадровски проблеми две екипе

Екипа из Пиреја на овом мечу ће бити ослабљена неиграњем Игнаса Браздеикиса и Лука Сикме.

Партизан са друге стране неће рачунати на Матеуша Понитку.

Обрадовић о ривалу

"Олимпијакос је тим који је направљен да се бори за Ф4. Прошле године су играли велико финале, мало им је фалило да постану прваци Европе", рекао је Обрадовић о противнику.

Тренер Партизана додао је да је противник имао кадровских проблема.

"Играли су изванредну кошарку. Ове године су на почетку сезоне имали проблема са повређеним играчима и у том ритму се негде сада налазе", казао је Обрадовић.

"То је екипа која има огромно искуство, годинама играју заједно, исти је тренер, довели су играче који су изванредни да попуне празнине које су остале одласком носилаца игре", рекао је Обрадовић на конференцији за медије пред пут у Атину.

Црно-бели у потрази за другом победом

Након уводна три кола, српски тим има учинак од једне победе и два пораза.

У првом мечу уписан је пораз од Макабија, потом је уследио тријумф против АСВЕЛ-а, да би у последњем колу изабраници Жељка Обрадовића били поражени од Барселоне.

Што се тиче Олимпијакоса, они такође имају скор 1-2.

Атински црвено-бели савладали су љутог ривала, тим Панатинаикоса у првом колу, да би потом два пораза уписали од Барселоне и Арманија.