Партизан након преокрета славио у "вечитом" дербију – Аврамовић херој, Теодосић трагичар

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Црвене звезде са 88:86, у "вечитом" дербију у петом колу Евролиге. Црно-бели су тако дошли до друге победе у елитном такмичењу, док је Звезда остварила четврти везани пораз

Изузетно неизвесна и узбудљива утакмица виђена је у "Штарк арени" у Београду.

Партизан је славио у трећем "вечитом" дербију у историји Евролиге, првом у новој сезони елитног такмичења.

Резултатска клацкалица и утакмица у којој је виђено прегршт преокрета, припала је црно-белима након велике борбе до последње секунде.

Звезда је на почетку меча имала огромне организационе проблеме, пошто је олако губила лопте и уопште није долазила у позицију да шутне на кош ривала.

Црвено-бели цела три минута нису поентирали, што је Партизан искористио и понет енергијом са трибина, меч отворио серијом 8:0.

Ипак, временом, Звезда је успевала да дође до нападачког ритма и да хвата прикључак за "вечитим" ривалом.

Када је кренула да погађа у шуту за три поена, то је потпуно променило ток меча, па је тим Јаниса Сферопулоса успео потпуно да се врати у меч, смањивши предност Партизана на 26:25.

Колико се распламсала борба у "Штарк арени", говори и податак да се на полувреме отишло са нерешеним резултатом – 42:42.

Партизанов контра-ритам наставио се и у трећој деоници, што је Звезда знала да казни.

На до тада највећих +12, црвено-бели су дошли у финишу треће деонице, када су поентерски највише доприносили Јаго, Митровић и Геидратитис.

Последња четвртина донела је огромну драму и нови преокрет.

Након пет одиграних мечева, Партизан је на учинку од две победе и три пораза у Евролиги, док је Звезда уписала четврти везани пораз.

Нервозна је била Звезда на почетку последње деонице, што је резултовало са неколико изгубљених лопти и поена Партизана на другој страни.

Црно-бели су смањили разлику са 13 на само пет поена и тако најавили веома неизвесну завршницу.

Резултатска клацкалица и игра у налетима, гледала се у финишу сусрета.

Уследио је шоу Алексе Аврамовића, који је везао пет брзих поена и смањио дефицит свог тима на само два поена.

Није се ту Алекса зауставио, па је потом са две тројке Партизану донео предност након дужег времена.

Теодосић је у изузетно битним моментима промашио три везана слободна бацања, што је покренуло пад Сферопулосове екипе.

Са друге стране, Партизан је био бољи и сконцентрисанији у пенал завршници, те тако славио са 88:84.

Аврамовић је са 14 поена био најбољи стрелац победничког тима, Ледеј је убацио 14, а Јарамаз 13 поена.

Двоцифрен у редовима Партизана био је још и Камински са 11 поена.

Код Црвене звезде, истакли су се Боломбој са 16 и Нејпир са 14 поена.

По 11 поена убацили су Ханга и Јаго.

• 26. окт 2023 • 20:32

20:32

Крај меча, Партизан је савладао Звезду!

Сигурнији и сконцентрисанији у завршници били су црно-бели, који су славили резултатом 88:86.

• 20:20

40' - Драматична завршница

Аврамовић је тројком донео Партизану предност у износу од три поена, да би на другој страни Теодосић са линије за слободна бацања смањио на 83:81.

• 20:18

39' - Партизан води

Иако је пре само пар минута, Звезда имала предност од 11 поена, сада тројком Нанелија екипа Партизана стиже до вођства.

Минут и по до краја меча, црно-бели воде 80:79.

• 20:14

37' - Шоу Алексе Аврамовића, Партизан ухватио потпуни прикључак

Брзих и веома битних пет везаних поена постигао је Алекса Аврамовић, чиме Партизан смањује дефицит на само два поена.

Звезда води 75:73, до краја меча остало је још нешто више од два и по минута.

• 20:08

35' - Звезда одбила налет, следи сама завршница меча

Боломбој на разне начине задаје проблеме одбрани Партизана, те уз поене Теодосића, успева да одбије налет Партизана.

На пет минута до краја меча, Звезда има предност 75:64.

• 20:02

33' - Партизан бољи у последњој деоници

Поени Смајлагића, а потом и тројка Пантера, смањују Звездину разлику са 13 на шест поена.

• 19:51

Крај треће четвртине: Партизан - Црвена звезда 53:65

Након 30 минута кошарке, Црвена звезда има контролу над резулатом "вечитог" дербија и има предност од 12 поена.

• 19:40

25' - Звезда стиче своју максималну предност на мечу

Сада је Партизан испао из ритма и дозволио неколико изгубљених лопти.

Звезда то зна да казни, па поенима Теодосића и Ханге стиче своју највећу предност на мечу, у износу од шест поена - 52:46.

• 19:32

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 19:16

Полувреме: Партизан - Црвена звезда 42:42

Постигао је Анђушић тројку уз звук сирене, али су судије утврдиле да је нешто касније од дозвољеног избацио лопту.

Тако ће две екипе на полувреме отићи са нерешеним резултатом - 42:42.

Јарамаз са 11 и Камински са девет поена, предводе стрелце црно-белих.

Са друге стране, најефикаснији у редовима Звезде су Нејпир са 10 и Боломбој са седам поена.