Лајовић након преокрета поражен од Де Минора

Српски тенисер Душан Лајовић, поражен је са 2-1 у сетовиам од Аустралијанца Алекса Де Минора, у мечу другог кола мастерса у Паризу
Лајовић након преокрета поражен од Де МинораGetty © Aaron Doster

Одличан отпор је Лајовић пружао против фаворизованог ривала, који заузима 13. место на светској ранг листи.

Српски тенисер освојио је први сет резултатом 6:4.

Кључни моменат првог сета десио се у самом финишу, у десетом гему, када је Лајовић направио брејк.

Велика борба видела се и у наставку меча, а занимљиво је да су се сва три сета завршила истим резултатом.

Други је припао Де Минору, који је у седмом гему дошао до брејка, који је потом одбранио.

Најузбудљивије било је у одлучујућем сету.

Аустралијанац је сет отворио брејком, који је потом потведио и повео са 2:0.

Лајовић је истом мером узвратио и дошао до изједначења.

Таман када се мислило да је пронашао победнички ритам и формулу, Лајовић губи сервис гем и тако противнику враћа предност брејка.

Де Минор је успео да је одбрани и искористи прву меч лопту.

Аустралијски тенисер пласирао се у осмину финала, где ће чекати бољег из дуела Синера и Мекдоналда.