Партизан након драме испустио победу у Виторији, Басконија славила у последњој секунди

Кошаркаши Партизана поражени су у Виторији од екипе Басконије резултатом 84:83, у мечу шестог кола Евролиге

Традиционално узбудљив меч играли су шпански и српски тим, а поново је Басконија славила у драматичној завршници.

Десетковани Партизан био је надомак победе, имао предност на секунд до краја сусрета, али је Басконија након офанзивног скока и поена Монекеа са линије за слободна бацања, дошла до тријумфа.

Свечано је било у Виторији, где је публика прво овацијама дочекала новог/старог тренера Душка Ивановића, а потом и одала признање Луису Сколи, чији је дрес са бројем четири повучен из употребе.

Басконија је нешто енергичније ушла у меч и релативно лако стекла предност од 8:3.

Уследиле су минијатуре од Тристана Вукчевића, неочекиваног дискретног хероја црно-белих у првом полувремену.

Вукчевић је убацио 11 поена у прве две четвртине, чиме је вукао српски тим и одржавао нападачки ритам.

Имала је Басконија девет поена предности у другој деоници, али је Партизан успео да смањи дефицит на шест поена, са колико се отишло на паузу за полувреме.

Трећа четвртина протекла је потпуно у знаку црно-белих.

Партизан је на маестралан начин изашао у другом полувремену, затворио прилазе ка свом кошу, а на другој страни налазио решења за лакше поене.

Серијом 16:2, црно-бели су потпуно преузели иницијативу и направили преокрет.

Водио је Партизан и осам поена на моменте, али је у финишу треће деонице Басконија била та која је успела да ухвати прикључак.

Већим делом последње деонице, Партизан је био екипа која је имала предност и која се питала у овом мечу.

Ипак, тројке Хауарда, а онда и Маринковића, приближили су Басконију на само поен заостатка.

Партизан је имао периоде празног хода, који је шпански тим у тим моментима знао да казни, на крају ће се испоставити и кобно.

Басконија је стекла три поена предности, али је Јарамаз погодио изузетно битну тројку за изједначење на минут до краја меча.

По ко зна који пут у последње две сезоне, Џејмс Нанели показао је колико је битан фактор за Партизан.

Када се меч ломио, у последњим секундама, Американац је успео да поентира под фаулом, чиме је донео предност 83:82 српском тиму, на 13 секунди до краја.

Ипак, није успео тим Жељка Обрадовића да се одбрани у преосталом времену.

Милер Мекинтајер промашио је отворен шут за три поена, али је Монеке ухватио офанзивни скок, након чега је уследио фаул Јарамаза.

Монеке је стао на линију за слободна бацања на секунд до краја сусрета и био миран и прецизан са пенала.

Партизан је покушао да "измисли" поене у последњем нападу, али није прошла акција и лоб пас за Каминског, што је означило пораз српског тима.

Монеке са 16, а потом и Седекерскис са 14 поена, били су најефикаснији у победничком тиму.

У редовима Партизана, истакли су се Нанели са 16 и Вукчевић са 13 поена.

Након шест одиграних утакмица, Партизан и Басконија имају учинак од по две победе и четири пораза.

• 3. нов 2023 • 22:36

22:36

Крај меча, Басконија је савладала Партизан

Нису успели црно-бели да "измисле" поене у последњој секунди, чак су успели да направе још један фаул, па је тако Басконија славила резултатом 84:83.

• 22:33

40' - Монеке сигуран са пенала, Басконија пред победом

Промашио је тројку за победу Милер Мекинтајер, али је Монеке ухватио офанзивни скок, након чега је фаулиран од стране Јарамаза.

Монеке је погодио оба слободна бацања, чиме је на секунд до краја Басконија повела са 84:83.

Партизан у последњем нападу тражи чудо како би победио овај меч.

• 22:28

40' - Нанели 2+1 за вођство Партизана

Иако је полагање Мониекеа донело вођство Басконији, Џејмс Нанели погађа под фаулом у транзицији, чиме поравнава на 82:82, а потом са линије за слободна бацања доноси Партизану минималну предност.

До краја меча остало је 13 секунди, Басконија ће имати наредни посед.

• 22:25

39' - Јарамаз погађа за изједначење!

Веома битну тројку погодио је Јарамаз, који је анулирао изгубљену лопту Анђушића и закуцавање Мекинтајера.

Нерешено је на минут до краја меча - 80:80.

• 22:22

38' - Басконија води, следи драма у завршници

Тројке Хауарда, а потом и Маринковића, Басконија је ухватила потпуни прикључак.

Американац је потом поентирао и са линије за слободна бацања, чиме је шпански тим преузео вођство - 78:77.

• 22:13

35' - Велика борба, неизвесна завршница у Виторији

Партизан је константно у предности, која варира између шест и четири поена.

Вукчевић наставља да игра одлично на оба краја паркета, а српски тим у саму завршницу улази са пет поена предности.

До краја сусрета остало је око пет минута.

• 21:59

Крај треће четвртине: Басконија - Партизан 63:66

Имао је Партизан и осам поена предности у трећој деоници, када је правио серију 16:2, али је Басконија успела да пронађе нападачки ритам и ухвати прикључак.

Очекује нас веома узбудљивих и неизвесних 10 минута у последњој деоници.

• 21:48

25' - Ево преокрета, Партизан води!

Сјајна трећа четвртина црно-белих! Партизан води 17:7 у овом периоду и тако је успео да направи преокрет и стекне вођство 59:55.

• 21:39

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:24

Полувреме: Басконија - Партизан 48:42

Игра се у налетима у Виторији, а последњи такав имао је српски тим.

Иако је Басконија имала осетнију предност, Партизан је успео да делимично смањи разлику - 48:42.

Седекерскис са девет и Монеке са осам поена предводе стрелце домаћег тима.

У редовима Партизана најефикаснији су Вукчевић са 11 и Нанели са седам поена.