Барса у последњем нападу славила на "Аноети", Сосиједад прокоцкао шансе

Голом Роналда Арауха у 93. минуту, фудбалери Барселоне савладали су на гостовању екипу Реал Сосиједада са 1:0 у мечу 12. кола Ла лиге
Барса у последњем нападу славила на "Аноети", Сосиједад прокоцкао шансеGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Готово да је лопта била врућа на "Аноети" у дуелу Сосиједада и Барселоне.

Домаћи тим је већим делом меча био бољи ривал, имао фаворизованог противника тамо где га је желео, али је недостајало боље завршнице и реализације створених шанси.

Барселона готово да се није видела цело прво полувреме, па и добар део другог, али је још једном оправдала статус екипе са највише голова у последњих 10 минута у Ла Лиги.

Иако су касно "упалили моторе", Каталонци су успели да дођу до одлучујућег гола, вредног победе.

Играо се готово последњи напад на мечу, када је Гундоган упослио Арауха, а овај главом послао лопту кроз ноге домаћем голману.

Погодак је примарно био поништен због офсајд позиције, али је након ВАР провере, Барси додељен гол.

Има за чиме да жали Сосиједад, јер су изгледне шансе за гол имали Кубо, Баренечеа, Мерино, Ојарзабал и други, али је у свакој ситуацији као победник изашао голман гостију, Марк Андре тер Штеген.

Барса је победом заборавила пораз у прошлом колу од Реал Мадрида.

Сада Ћавијев тим има 27 освојених бодова и заузима треће место.

"Блауграна", има бод мање од другопласираног Реал Мадрида, који има и меч мање, а четири бода мање од првопласиране Ђироне.