Партизан преломио Фенер у финишу, победа након велике драме

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Фенербахчеа са 85:84 у мечу седмог кола Евролиге. Црно-бели су остварили трећу победу у елитном европском такмичењу ове сезоне

Још један изузетно драматична и неизвесна завршница коју је одиграо Партизан ове сезоне.

Српски клуб овога пута ипак је изашао као победник, пошто је након великог преокрета успео да преломи и победи екипу Фенербахчеа.

Имао је турски тим и 15 поена предности, да би на крају закуцавањима Смаилагића и Каминског, али и промашаја Мадара, Партизан успео да упише битну победу у Евролиги.

Прво полувреме било је једно од најлошијих Партизанових у досадашњем делу сезоне.

Према речима Жељка Обрадовића, црно-бели нису ни покушали да играју одбрану, што је Фенербахче знао да казни.

Турски тим је на крилима Хејса-Дејвиса и Мотлија, држао реч и контролисао игру у првих 20 минута.

Олако је Фенер стекао двоцифрену предност, пре свега тројкама, да би потом поенима поменутих играча из рекета, повећавао разлику.

Највећи дефицит Партизана износио је 15 поена, али се тим Жељка Обрадовића није предавао.

Како је пролазило време, тако је српски клуб почео да затвара прилазе свом кошу, те да долази до течнијег ритма у нападу на другој страни.

Играло се у налетима у другом полувремену, а више таквих имао је Партизан.

Прво преко Нанелија и Анђушића, а потом преко расположених Смаилагића и Каминског, црно-бели су топили предност ривала и хватали потпуни прикључак.

У последњих пар минута, гледала се права драма.

Партизан је закуцавањима својих високих играча преотео вођство и ушло се у неизвесну завршницу на један посед.

Јан Мадар, некадашњи играч Партизана и "мета" навијача српског клуба, промашио је препознатљив шут са полудистанце, чиме је пропустио шансу да донесе Фенеру предносту последњих седам секунди сусрета.

Данило Анђушић био је прецизан са пенала, али је Партизан након Вилбекинових слободних бацања направио велику грешку.

Имао је "парни ваљак" поен предности и посед, али је изгубио лопту, тачније бацио је у аут.

Фенерабхче је имао шут за победу, али је Дорси промашио уз звук сирене.

Камински је са 15 поена био најефикаснији у победничком тиму, а пратили су га Смаилагић и Нанели са по 13 поена.

У турском тиму најбољи стрелац био је Хејс-Дејвис са 23, док је Дорси убацио 18.

Партизан је тако дошао до треће победе у седам утакмица у Евролиги ове сезоне, док је Фенер уписао други пораз.

• 9. нов 2023 • 22:33

22:33

Крај меча, Партизан је победио Фенер!

Изгубили су црно-бели лопту у свом последњем нападу, али су имали среће да је Фенербахче промашио тројку за победу у последњој секунди.

Партизан је уписао победу резултатом 84:83.

• 22:30

40' - Партизан пред победом, Мадар промашио за вођство Фенера

Имала је турска екипа напад за вођство, али је бивши играч Партизана Јам Мадар, промашио шут са полудистанце.

Данило Анђушић је погодио слободна бацања на једној, потом Скоти Вилбекин на другој страни, па сада Партизан има поен предности и посед на седам секунди до краја меча.

• 22:24

40' - Партизан поново води, Смаилагић закуцава за 83:82

Изгубио је Јан Мадар лопту на једној страни, да би на другој одлично трчао Ален Смаилагић, који закуцавањем доноси Партизану вођство.

Српски тим води 83:82 на 38 секунди до краја меча.

• 22:19

39' - Вилбекин на квалитет враћа Фенеру вођство

Два веома тешка полагања погодио је Скоти Вилбекин, једно преко Смаилагића, друго преко Каминског.

Фенербахче тако прави мини-серију 4:0 и долази до вођства 82:79.

• 22:11

37' - Камински закуцава, Партизан води!

Наставља амерички центар да диже публику у "Арени" на ноге. Овога пута Камински је закуцавањем донео Партизану минималну предност - 79:78.

• 22:08

34' - Нерешено је у "Арени"

Поенима Каминског у рекету, српски тим стиже до изједначења на шест минута до краја меча - 73:73.

• 22:00

31' - Почела је последња четвртина

Очекује нас "пакао" у последњој деоници...

• 21:55

Крај треће четвртине: Партизан - Фенербахче 63:69

Изузетно битне поене у самом финишу треће деонице постигли су Анђушић и Нанели, чиме је Партизан ухватио потпуни прикључак за Фенером.

Турски тим након 30 минута и три четвртине, у последњу улази са предношћу од шест поена - 69:63.

• 21:43

25' - Партизан "живнуо", смањио разлику на 10 поена

Успева Партизан да дође до пар добрих одбрана, а потом и лакших поена на другој страни.

Тако су црно-бели смањили разлику на 63:53 у корист гостију.

• 21:33

21' - Настављен је меч