Потоп ТСЦ-а у Немачкој: Фрајбург "петардом" разбуцао Лазетићев тим

Српски представник у Лиги Европе доживео је убедљив пораз на гостовању у четвртом колу групне фазе

Фудбалери ТСЦ-а доживели су и трећи пораз у Лиги Европе ове сезоне, пошто их је на гостовању у Немачкој лако савладала екипа Фрајбурга - 5:0.

Немачки прволигаш је доминирао од првог до последњег минута сусрета, па је екипа Жарка Лазетића доживела најтежи европски пораз ове сезоне.

Фрајбург је повео у 24. минуту преко Мерлна Рела, што је и био једини погодак у првих 45 минута. Држала се добро српска екипа, макар резултатски, пошто нису остварили ниједан шут ка голу противника у том делу игре.

Ипак, у наставку је сав квалитет Фрајбурга испливао на видело. Максимилијан Егештајн је дуплирао предност у 56. минуту, а Ноа Вајсхаупт у 69. повисио на 3:0.

Већ је тада све било јасно, а прави немачки менталитет Фрајбург је показао головима и у касној фази меча. Чуквубуике Адаму је био стрелац у 80. минуту, а Рицу Доан у надокнади времена за коначних 5:0.

У другом мечу групе А, Вест Хем је савладао Олимпијакос 1:0, па је стање на табели следеће - Фрајбург је први са девет бодова, колико има и Вест Хем, Олимпијакос је трећи са четири и главни је кандидат за прелазак у Лигу конференције на пролеће, док је ТСЦ последњи са само једним бодом.

9. нов 2023 • 22:52

Крај утакмице!

Убедљив пораз ТСЦ-а, остају на само једном боду после четири кола.

90+2' - Ево и петог гола за Фрајбург

Комплетирана је "петарда" у Фрајбургу - ТСЦ је потпуно разбијен, а стрелац је Ритсу Доан.

80' - Потоп ТСЦ-а, Фрајбург води 4:0

И још један примљен гол српског тима - овог пута стрелац је Чуквубуике Адаму који је успео да на време шутира искоса десне стране испред двојице дефанзиваца ТСЦ-а. Каснили су гостујући играчи и Адаму то кажњава.

69' - Гол, сада је 3:0 за Фрајбург

ТСЦ не може да изађе на крај са бундеслигашем.

После брзе транзиције домаћег тима, српски представник је кажњен, а стрелац је Ноа Вајсхаупт.

56' - Гол, Фрајбург води 2:0!

Нови гол Фрајбурга, стрелац је Максимилијан Егештајн, који је прелако побегао дефанзивцима ТСЦ-а и у контра угао без проблема матирао Вељка Илића.

48' - Коначно шанса за ТСЦ!

Само што је ушао Ћирковић је имао велику шансу да изједначи.

Одлична акција ТСЦ-а, Ћирковић је шутирао са десетак метара, али је Атуболу био на месту.

Почело је друго полувреме

Две измене у тиму ТСЦ-а, пошто су на терену Ћирковић и Ћалушић уместо Кувељића и Влалукина.

Крај првог полувремена - 1:0 за Фрајбург

Далеко боља била је екипа Фрајбурга која је показала због чега је фаворит. Постигли су један, а могли су засигурно још неколико голова, што преко Грифа, што преко јединог стрелца Рела.

ТСЦ није успео да забележи нити један ударац у првих 45 минута, па ће засигурно очекивати више у наставку сусрета.

39' - Статива Фрајбурга!

Доста среће за ТСЦ! Ђаковац је завршио на земљи, Грифо је био изблокиран, а лопта стиже до Рела, који шутира левом ногом из прве - ипак погађа стативу гола тима из Бачке Тополе.

Остаје 1:0...

24' - Фрајбург води 1:0!

"Висио" је гол у ваздуху од почетка утакмице и средином првог дела игре, Фрајбург стиже до предности.

Сјајна асистенција Егештајна за Рела, који из прве шутира и успева да матира Илића за вођство бундеслигаша.

Доминација Фрајбурга од старта

Као што се очекивало, Немци су кренули агресивно од првог минута, па је голман ТСЦ-а Вељко Илић већ морао два пута да одлично реагује.

У 4. минуту је после грешке Влалукина успео Хелер да изађе пред Илића, који је успео да одбрани ударац. После тога, Вајсхаупт је шутирао искоса са леве стране, али чувар мреже српског тима је био на правом месту.