Звезда скупо платила грешке, црвено-бели поражени у завршници у Барселони

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Барселони од исотимене екипе резултатом 86:81, у мечу седмог кола Евролиге

Није имала много среће и концентрације Црвена звезда на тешком гостовању у Барселони.

Иако су ушли у сусрет као аутсајдери, црвено-бели су успели да парирају фаворитованом каталонском тиму до последњих секунда.

Ни након девет мечева као гост у Барселони, Звезда није успела да дође до првог тријумфа против овог великана.

Барса је водила читавим током меча, на моменте чак и са 17 поена, али је морала да стрепи у последњем минуту.

Утакмица је имала поприлично чудан ритам. Деловало је да ће Барселона много лакше стећи контролу над утакмицом и доћи до победе.

Ипак, Звезда је увек имала спремне одговоре.

Пословично, кад год би каталонски клуб стицао двоцифрену предност, одговор српског тима дошао би у виду боље одбране, која би доносила нешто лакше поене на другој страни.

Резултатска клацкалица на снази је била читавим током сусрета.

Када су успели да ухвате потпуни прикључак и приближе се на само поен заостатка, кошаркашима Звезде понестајало је концентрације, али и среће у завршници.

Пропуштали су црвено-бели златне шансе да преузму вођство и потпуно изненаде домаће играче и публику.

Фалила је Звезди и боља организација напада у кључним моментима, пошто је три напада у којима је могла да дође до вођства у последња два минута, решавала изнуђеним покушајима са дистанце.

У последњем минуту, Барса је користила и нервозу играча Звезде, односно реакције на неке судијске одлуке, па су тако погођеним слободним бацањима након техничких грешки, одбили све налете и уписали победу.

Лука Митровић био је прави мотор Црвене звезде у овој утакмици коју су одлучиле нијансе.

Српски кошаркаш меч је завршио са 22 поена, а поентерски су се истакли и Теодосић са 13, као и Давидовац са 12 и Недовић са 11 поена.

Џабари Паркер био је најбољи стрелац Барсе са 20 поена, Ернангомез је убацио 18, а Весели 14 поена.

Барса је стигла до шесте победе у седам одиграних утакмица, док је Звезда остварила пети пораз.

• 10. нов 2023 • 22:29

22:29

Крај меча, Барселона је победила Звезду

Каталонци се боље сналазе у неизвесној завршници и до победе долазе резултатом 86:81.

• 22:10

38' - Звезда не користи златне шансе

Три напада црвено-бели нису успели да претворе у поене и тако преотму вођство од Барселоне.

Редом су машили Недовић, Нејпир и Боломбој, па тако каталонски клуб у последња два минута улази са три поена предности.

• 21:58

35' - Борба живаца, Барса у вођству

Како се приближава финиш меча, сваки потез биће "под лупом".

Закуцавањем Веселог, Барса стиче предност од четири поена. Поново је Звезда пропустила шансу да стигне до преокрета и вођства.

До краја меча остало је још пет минута...

• 21:48

Крај треће четвртине: Барселона - Црвена звезда 65:62

Имала је Црвена звезда напад за вођство у финишу треће деонице, али је Теодосић пожурио и изгубио лопту.

Уследила је казна у виду поена Паркера, па Барселона у последњу четвртину улази са три поена предности.

Очекује нас неизвесна завршница у Барселони.

• 21:45

27' - Наставља се "клацкалица", поново Звезда ухватила прикључак

Кад год би се Барса одвојила на двоцифрену разлику, Звезда би заиграла бољу одбрану.

Тренд резултатске "клацкалице" наставио се и у трећој четвртини.

"Блауграна" је имала 10 разлике, али су уследили поени Тобија и Илића, па црвено-бели поново смањују дефицит на четири разлике.

• 21:31

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:20

Полувреме: Барселона - Црвена звезда 47:43

Још једном је Звезда "устала из мртвих" и успела потпуно да шокира домаћи тим, те смањи заостатак на само четири поена.

Митровић са 11 и Недовић са осам поена, најефикаснији су у редовима српског тима.

Код Барселоне се истичу Ернангомез са 15 и Паркер са девет поена.

• 20:54

13' - Барса лако стиче нову осетну предност

Пословнично сваки пут када Црвена звезда крене да игра нешто слабије, брзо буде кажњена.

Барселона поенима Паркера стиче двоцифрену предност - 30:20.

• 20:48

Крај прве четвртине: Барселона - Црвена звезда 21:18

Константно је Барселона била у вођству у првој деоници, али је Звезда у финишу, на крилима Милоша Теодосића, успела да ухвати прикључак и смањи разлику на само три поена.

• 20:37

5' - Бољи почетак Барселоне

Каталонски тим боље је отворио меч, те након пет минута има предност 13:6.