Звезда скупо платила грешке, црвено-бели поражени у завршници у Барселони

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Барселони од исотимене екипе резултатом 86:81, у мечу седмог кола Евролиге

Није имала много среће и концентрације Црвена звезда на тешком гостовању у Барселони.

Иако су ушли у сусрет као аутсајдери, црвено-бели су успели да парирају фаворитованом каталонском тиму до последњих секунда.

Ни након девет мечева као гост у Барселони, Звезда није успела да дође до првог тријумфа против овог великана.

Барса је водила читавим током меча, на моменте чак и са 17 поена, али је морала да стрепи у последњем минуту.

Утакмица је имала поприлично чудан ритам. Деловало је да ће Барселона много лакше стећи контролу над утакмицом и доћи до победе.

Ипак, Звезда је увек имала спремне одговоре.

Пословично, кад год би каталонски клуб стицао двоцифрену предност, одговор српског тима дошао би у виду боље одбране, која би доносила нешто лакше поене на другој страни.

Резултатска клацкалица на снази је била читавим током сусрета.

Када су успели да ухвате потпуни прикључак и приближе се на само поен заостатка, кошаркашима Звезде понестајало је концентрације, али и среће у завршници.

Пропуштали су црвено-бели златне шансе да преузму вођство и потпуно изненаде домаће играче и публику.

Фалила је Звезди и боља организација напада у кључним моментима, пошто је три напада у којима је могла да дође до вођства у последња два минута, решавала изнуђеним покушајима са дистанце.

У последњем минуту, Барса је користила и нервозу играча Звезде, односно реакције на неке судијске одлуке, па су тако погођеним слободним бацањима након техничких грешки, одбили све налете и уписали победу.

Лука Митровић био је прави мотор Црвене звезде у овој утакмици коју су одлучиле нијансе.

Српски кошаркаш меч је завршио са 22 поена, а поентерски су се истакли и Теодосић са 13, као и Давидовац са 12 и Недовић са 11 поена.

Џабари Паркер био је најбољи стрелац Барсе са 20 поена, Ернангомез је убацио 18, а Весели 14 поена.

Барса је стигла до шесте победе у седам одиграних утакмица, док је Звезда остварила пети пораз.

10. нов 2023 • 22:29

Крај меча, Барселона је победила Звезду

Каталонци се боље сналазе у неизвесној завршници и до победе долазе резултатом 86:81.

38' - Звезда не користи златне шансе

Три напада црвено-бели нису успели да претворе у поене и тако преотму вођство од Барселоне.

Редом су машили Недовић, Нејпир и Боломбој, па тако каталонски клуб у последња два минута улази са три поена предности.

35' - Борба живаца, Барса у вођству

Како се приближава финиш меча, сваки потез биће "под лупом".

Закуцавањем Веселог, Барса стиче предност од четири поена. Поново је Звезда пропустила шансу да стигне до преокрета и вођства.

До краја меча остало је још пет минута...

Крај треће четвртине: Барселона - Црвена звезда 65:62

Имала је Црвена звезда напад за вођство у финишу треће деонице, али је Теодосић пожурио и изгубио лопту.

Уследила је казна у виду поена Паркера, па Барселона у последњу четвртину улази са три поена предности.

Очекује нас неизвесна завршница у Барселони.

27' - Наставља се "клацкалица", поново Звезда ухватила прикључак

Кад год би се Барса одвојила на двоцифрену разлику, Звезда би заиграла бољу одбрану.

Тренд резултатске "клацкалице" наставио се и у трећој четвртини.

"Блауграна" је имала 10 разлике, али су уследили поени Тобија и Илића, па црвено-бели поново смањују дефицит на четири разлике.

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

Полувреме: Барселона - Црвена звезда 47:43

Још једном је Звезда "устала из мртвих" и успела потпуно да шокира домаћи тим, те смањи заостатак на само четири поена.

Митровић са 11 и Недовић са осам поена, најефикаснији су у редовима српског тима.

Код Барселоне се истичу Ернангомез са 15 и Паркер са девет поена.

13' - Барса лако стиче нову осетну предност

Пословнично сваки пут када Црвена звезда крене да игра нешто слабије, брзо буде кажњена.

Барселона поенима Паркера стиче двоцифрену предност - 30:20.

Крај прве четвртине: Барселона - Црвена звезда 21:18

Константно је Барселона била у вођству у првој деоници, али је Звезда у финишу, на крилима Милоша Теодосића, успела да ухвати прикључак и смањи разлику на само три поена.

5' - Бољи почетак Барселоне

Каталонски тим боље је отворио меч, те након пет минута има предност 13:6.

1' - Почео је меч

Први посед имају кошаркаши Црвене звезде...

Све је спремно за почетак

Српски тим са великим кадровским проблемима

Црвена звезда у Барселони неће моћи да рачуна на Адама Хангу, Марка Симоновића и Бранка Лазића.

Тројица играча остали су у Београду, јер због повреде не могу да помогну својим саиграчима у овом мечу.

Сферопулос о тешком гостовању

"Са Лазићем је и даље дан по дан - боље се осећа, али не и довољно да почне да тренира. Исто је са Хангом и његовим коленом. Симоновић се осећа боље, али одлучили смо да остане, јер чланак није још на 100 одсто, па не желимо да се ситуација погорша, али спремнији је за игру од прве двојице", рекао је Сферопулос.

"Играмо против јако доброг противника, који до сада у Евролиги има само један пораз. Знам да имају добар тим и добре резултате за сада, али очекујем да ћемо се борити. Кључ је да контролишемо ритам утакмице и да контролишемо скок, јер на тај начин можемо да имамо наш стил игре, а то је веома добро", навео је тренер Црвене звезде.

Две различите приче на почетку сезоне

Барселона је на сјајан начин започела нову сезону у Евролиги.

Каталонски клуб има скор 5-1 и важи за један од најбољих екипа у елитном такмичењу.

Са друге стране, Црвена звезда има две победе и четири пораза и већ је одрадила смену тренера.

Ипак, победом над екипом Бајерна у прошлом колу, црвено-бели су наговестили боље партије.