Партизан се вратио из "амбиса" па поклекао у драматичној завршници

Кошаркаши Партизан поражени су у Београду од екипе Игокее резултатом 91:89 (18:12, 30:22, 28:23, 15:32) у мечу седмог кола регионалне АБА лиге

Партизан је пред 7.644 навијача у "Арени" офанзивно веома лоше отворио утакмицу, што су гости умели да искористе и окончају прву четвртину предношћу 18:12.

Наставила је да расте предност Игокее, па су на полувремену имали "плус 14" (48:34).

Игокеа је средином треће четвртине имала и максималних "плус 22" (68:46).

Партизан је полако смањивао предност гостију, да би везаним тројкама Уроша Трифуновића, два и по минута пре краја, смањио на 79:84.

Трифуновић је 50 секунди пре краја, после украдене лопте Огњена Јарамаза, изједначио на 89:89.

Затим је Френк Камински промашио шут за три поена, а две секунде пре краја Стефан Муди је поентирао за 91:89.

Партизан је имао последњи напад, али је Јарамаз лопту из аута бацио у руке гостима.

У дресу Партизана на мечу против Игокее дебитовао је Бруно Кабокло, који је за три минута постигао два поена.

Пи Џеј Доужер није био у протоколу, као ни повређени капитен Кевин Пантер.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Зек Ледеј са 16 поена, док је Урош Трифуновић додао 15.

У екипи Игокее најбољи су били Марко Јеремић и Никола Танасковић, који су постигли по 17 поена.

Партизан и Игокеа после седам кола у АБА лиги имају по пет победа и два пораза.

Црно-бели ће у наредном колу гостовати Цедевита Олимпији, док ће Игокеа дочекати Будућност.