Фудбалска репрезентација Србије није успела да макар остане непоражена на гостовању у Лувену
Србија изгубила пред меч године: Белгији довољно 60 секунди, Ђуричић ће сањати пречку и стативу© Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Фудбалска репрезентација Србије забележила је пораз 1:0 у пријатељској утакмици против Белгије, пошто су "орлови" на самом почетку меча примили погодак.

Стрелац јединог гола био је Јаник Караско после само 61 секунде игре, чиме је искористио грешку одбране Србије.

Екипа Драгана Стојковића Пиксија играла је у "прошараном" саставу, пошто је у недељу очекује утакмица против Бугарске у квалификацијама за Европско првенство.

Ипак, и поред тога, вреди истаћи да у највећем делу меча Србија није била на правом нивоу. Стање се мало побољшало у наставку када су на терен крочили Александар Митровић, Душан Тадић и Филип Костић, али изјдначења није било.

Највећи разлог за то је недостатак среће у завршницама Филипа Ђуричића који је у финишу првог полувремена погодио стативу, а у 89. минуту и пречку гола Белгије.

Србија се сада окреће далеко важнијем мечу, пошто ће јој у недељу у Лесковцу бити довољан и бод против Бугарске да се после 24 године пласира на Европско првенство.

• 15. нов 2023 • 22:35

22:35

Крај утакмице - победа Белгије 1:0

"Орлови" су изгубили у Лувену од домаће Белгије после поготка Јаника Караска на почетку другог минута сусрета.

Сада Србију чека последњи квалификациони меч за пласман на Европско првенство, у недељу против Бугарске у Лесковцу.

• 22:30

89' - Пречка Ђуричића!

Имала је Србија ону стативу у првом полувремену преко Ђуричића, а сада и пречку из врло изгледне ситуације!

После центаршута са леве стране, Ђуричић је уклизао на петерцу и лопта погађа пречку, а потом се од играча Белгије одбија у корнер!

• 22:17

74' - Лукић покушава

Пробио је Андрија Живковић по десном боку, ушао је унутра и одиграо пас за Сашу Лукића који отвореним стопалом шутира са дистанце.

Ипак, лопта се одбија од једног играча Белгије у корнер. Можда је то могао и да буде опасан ударац...

• 22:09

67' - Стижу Митровић и Тадић

Још три измене у саставу Србије - на терену су капитен Душан Тадић и Александар Митровић, као и Никола Миленковић.

Из игре су изашли Самарџић, Влаховић и Гудељ.

• 22:00

58' - Србија се мучи

Скоро 15 минута игре у наставку, а ништа конкретно нисмо видели, нарочито не од "орлова". Не успева Стојковићева екипа да створи неку шансу, а ни на средини терена не може да успостави контролу.

• 21:47

Почело је друго полувреме - две промене у Србији

У наставку меча ће Филип Костић играти по левом боку уместо Филипа Младеновића, док је Саша Лукић на средини терена уместо Марка Грујића.

Мењао је и Тедеско па су сада на терену Лукебакио, Фаес и Вранкс уместо Бакајока, Театеа и Мангале.

• 21:30

Крај првог полувремена - Белгија води 1:0

Није добро Србија почела - "орлови" су примили гол већ после једног пуног минута игре. Од тада је Белгија имала још две-три врло опасне шансе, док је Србија успела само једном да буде близу поготка када је Ђуричић погодио стативу.

Мораће Пиксијев тим боље у наставку...

• 21:27

43' - Опет Опенда прети Србији

Поново дуга лопта у простор штети Србији која не успева да се одбрани - Опенда успева да побегне дефанзивцима и још једном је опасно запретио ударцем, али Рајковић одбија лопту у корнер.

• 21:17

31' - Статива Ђуричића!

Србија је имала напад неко време, кружила је око шеснаестерца Белгије, потом је Ђуричић примио лопту на 16 метара, и одмах из окрета је шутирао левом ногом.

Ипак, тај ударац завршава на левој стативи гола Белгије и резултат остаје 1:0.

• 21:11

27' - Нова шанса за Белгију

Опенда је био у шанси, добио је квалитетну лопту из дубине и својом брзином се изборио за простор искоса са леве стране, али овог пута Рајковић одлично реагује и спречава други гол Белгијанаца.