Партизан пао у Минхену - Кабокло вукао, али Бајерн славио након преокрета

Кошаркаши Партизана поражени су у Минхену од екипе Бајерна резултатом 94:85 у мечу осмог кола Евролиге

Не може Партизан без неизвесних завршница у Евролиги ове сезоне, а тако је било и на гостовању у Минхену.

Иако је у неколико наврата водио двоцифреном предношћу, Партизан је на крају поражен од екипе Бајерна.

Српски тим је боље отворио меч, пошто је уз помоћ сјајне подршке са трибина "БВМ" дворане у Немачкој, стигао до предности.

Константно је тим Жељка Обрадовића био у предности и у првих десет минута одиграо можда и нападачки најбољу четвртину ове сезоне.

Убацили су црно-бели 32 поена, а примили 25 и деловало је да све иде по плану и да гости из Београда држе конце меча у својим рукама.

Ипак, уследио је велики пад на обе стране терена.

Мучио се Партизан да дође до поена на једној, а дозволио Бајерну да се разигра и пронађе прави ритам на другој страни.

Баварци су ушли у серију и направили преокрет, пошто су на полувреме однели предност од три поена - 53:51.

Офанзивно мучење црно-белих наставило се и у трећој деоници, што је Бајерн знао да казни и повећа разлику у своју корист на двоцифрен број.

Последња четвртина донела је прави револверашки обрачун, пошто су обе екипе погађале са дистанце.

Бруно Кабокло, ново појачање Партизана, у свом дебију у Евролиги показао се у најбољем светлу.

Бразилски центар увео се у ритам закуцавањем и поенима са линије за слободна бацања, да би потом погодио три везане тројке.

Ипак, упркос поенима Кабокла, недостајао је допринос остатка екипе.

Бајерн је био концентрисанија и квалитетнија екипа у завршници меча, па су на крају и дошли до, за њих, битне победе.

Кабокло је са 19 поена предводио стрелце српског тима, док је други најбољи стрелац био Нанели са 14. Ледеј је убацио 12 поена, а по десет су постигли Дозир и Трифуновић.

Бајерн су до тријумфа водили Едвардс са 21 и Франциско са 17 поена.

Српски тим сада је на учинку од три победе и пет пораза у новој сезони у елитном такмичењу.

Бајерн је прекинуо низ од четири пораза и такође дошао до скора 3-5.

• 15. нов 2023 • 22:35

22:35

Крај меча: Бајерн је савладао Партизан

Баварци су били концентрисанији и квалитетнији у неизвесној завршници, те стигли до победе резултатом 94:85.

• 22:17

36' - Кабокло вуче Партизан

Иако су Едвардс и Франциско погађали на једној страни, чак три тројке везао је центар Партизана Кабокло, чиме црно-бели смањују разлику на 82:78.

• 22:08

33' - Бајерн одржава предност

Успео је Партизан да смањи дефицит на једноцифрен број, али Бајерн за сада одржава предност која варира између пет и седам поена.

• 21:58

Крај треће четвртине: Бајерн - Партизан 70:63

Једну од најлошијих четвртина, барем офанзивно, одиграо је Партизан у трећој деоници меча у Минхену.

То је резултовало преокрету домаћина, који у последњу четвртину улази са седам поена предности.

• 21:50

27' - Бајерн стиче двоцифрену предност

На крилима Едвардса и Ибаке, Бајерн стиче највећих 10 поена предности на мечу - 63:53.

Тим Жељка Обрадовића постигла је тек два поена у трећој четвртини за сада, а у питању су били поени са слободних бацања.

• 21:42

23' - "Празан ход" Партизана

Муче се црно-бели у нападу, што говори и податак да након три минута у трећој деоници, није постигао поене.

Није ни Бајернов напад идеалан, али Немци успевају да периодично погађају, па воде са 56:51 у трећој четвртини.

• 21:18

Полувреме: Бајерн - Партизан 53:51

Иако је у неколико наврата имао двоцифрену предност, Партизан на паузу за полувреме иде са заостатком од два поена.

Трифуновић је са 10 поена најефикаснији у српском тиму, следи Камински са девет и Ледеј са осам поена.

У редовима Бајерна истичу се Едвардс са 13, те Букер и Франциско са по седам поена.

• 21:06

27' - Бајерн први пут води

Велики преокрет направили су Баварци, који стижу до првог вођства на мечу - 42:41.

• 20:59

24' - Серија домаћина 6:0

Бајерн успева да дође до боље игре на обе стране паркета, те серијом 6:0, смањује предност Партизана на четири поена - 34:38.

• 20:53

22' - Поени Кабокла, Партизан има двоцифрену предност

Поенима свог новог појачања са линије за слободна бацања, српски тим стиже до двоцифрене предности - 35:25.