Партизан пао у Минхену - Кабокло вукао, али Бајерн славио након преокрета

Кошаркаши Партизана поражени су у Минхену од екипе Бајерна резултатом 94:85 у мечу осмог кола Евролиге

Не може Партизан без неизвесних завршница у Евролиги ове сезоне, а тако је било и на гостовању у Минхену.

Иако је у неколико наврата водио двоцифреном предношћу, Партизан је на крају поражен од екипе Бајерна.

Српски тим је боље отворио меч, пошто је уз помоћ сјајне подршке са трибина "БВМ" дворане у Немачкој, стигао до предности.

Константно је тим Жељка Обрадовића био у предности и у првих десет минута одиграо можда и нападачки најбољу четвртину ове сезоне.

Убацили су црно-бели 32 поена, а примили 25 и деловало је да све иде по плану и да гости из Београда држе конце меча у својим рукама.

Ипак, уследио је велики пад на обе стране терена.

Мучио се Партизан да дође до поена на једној, а дозволио Бајерну да се разигра и пронађе прави ритам на другој страни.

Баварци су ушли у серију и направили преокрет, пошто су на полувреме однели предност од три поена - 53:51.

Офанзивно мучење црно-белих наставило се и у трећој деоници, што је Бајерн знао да казни и повећа разлику у своју корист на двоцифрен број.

Последња четвртина донела је прави револверашки обрачун, пошто су обе екипе погађале са дистанце.

Бруно Кабокло, ново појачање Партизана, у свом дебију у Евролиги показао се у најбољем светлу.

Бразилски центар увео се у ритам закуцавањем и поенима са линије за слободна бацања, да би потом погодио три везане тројке.

Ипак, упркос поенима Кабокла, недостајао је допринос остатка екипе.

Бајерн је био концентрисанија и квалитетнија екипа у завршници меча, па су на крају и дошли до, за њих, битне победе.

Кабокло је са 19 поена предводио стрелце српског тима, док је други најбољи стрелац био Нанели са 14. Ледеј је убацио 12 поена, а по десет су постигли Дозир и Трифуновић.

Бајерн су до тријумфа водили Едвардс са 21 и Франциско са 17 поена.

Српски тим сада је на учинку од три победе и пет пораза у новој сезони у елитном такмичењу.

Бајерн је прекинуо низ од четири пораза и такође дошао до скора 3-5.

15. нов 2023 • 22:35

Крај меча: Бајерн је савладао Партизан

Баварци су били концентрисанији и квалитетнији у неизвесној завршници, те стигли до победе резултатом 94:85.

36' - Кабокло вуче Партизан

Иако су Едвардс и Франциско погађали на једној страни, чак три тројке везао је центар Партизана Кабокло, чиме црно-бели смањују разлику на 82:78.

33' - Бајерн одржава предност

Успео је Партизан да смањи дефицит на једноцифрен број, али Бајерн за сада одржава предност која варира између пет и седам поена.

Крај треће четвртине: Бајерн - Партизан 70:63

Једну од најлошијих четвртина, барем офанзивно, одиграо је Партизан у трећој деоници меча у Минхену.

То је резултовало преокрету домаћина, који у последњу четвртину улази са седам поена предности.

27' - Бајерн стиче двоцифрену предност

На крилима Едвардса и Ибаке, Бајерн стиче највећих 10 поена предности на мечу - 63:53.

Тим Жељка Обрадовића постигла је тек два поена у трећој четвртини за сада, а у питању су били поени са слободних бацања.

23' - "Празан ход" Партизана

Муче се црно-бели у нападу, што говори и податак да након три минута у трећој деоници, није постигао поене.

Није ни Бајернов напад идеалан, али Немци успевају да периодично погађају, па воде са 56:51 у трећој четвртини.

Полувреме: Бајерн - Партизан 53:51

Иако је у неколико наврата имао двоцифрену предност, Партизан на паузу за полувреме иде са заостатком од два поена.

Трифуновић је са 10 поена најефикаснији у српском тиму, следи Камински са девет и Ледеј са осам поена.

У редовима Бајерна истичу се Едвардс са 13, те Букер и Франциско са по седам поена.

27' - Бајерн први пут води

Велики преокрет направили су Баварци, који стижу до првог вођства на мечу - 42:41.

24' - Серија домаћина 6:0

Бајерн успева да дође до боље игре на обе стране паркета, те серијом 6:0, смањује предност Партизана на четири поена - 34:38.

22' - Поени Кабокла, Партизан има двоцифрену предност

Поенима свог новог појачања са линије за слободна бацања, српски тим стиже до двоцифрене предности - 35:25.

Крај прве четвртине: Бајерн - Партизан 25:32

Можда и најбоља нападачка четвртина црно-белих ове сезоне.

Партизан је константно био у вођсву и диктирао темпо, а након 10 минута кошарке има седам поена предности.

5' - Партизан боље отворио меч

Црно-бели су агресивније ушли у сусрет, те тако стигли до предности од четири поена - 19:15, колико износи на половини прве деонице.

1' - Почео је меч

Први напада на мечу имао је Бајерн, али је српски клуб одмах успео да украде лопту ривалу...

Партизан са одличном подршком на гостовању

Иако ће играти утакмицу као гост, Партизан ће још једном у Евролиги имати одличну подршку.

Према првим извештајима, доста навијача српске екипе налази се у "БМВ" дворани у Минхену.

Домаћа екипа изадала је саопштење у којем је навела да је хала потпуно распродата.

Ласо о Партизану

Пабло Ласо, тренер Бајерна, истакао је да жели победу против "агресивног Партизана".

"Знали смо да нас очекује тежак новембар, са много гостовања и два пута пред београдским навијачима који праве добру атмосферу у 'Арени', али за нас је и даље значајна предност што имамо познато окружење. Ако будемо боље скакали на оба коша и мање губили лопту, то би нам помогло. Партизан има агресиван тим, али за наш процес је важно да кроз победе стичемо самопоуздање", истакао је Ласо.

Обрадовић о Бајерну

"Знамо их добро, направили смо скаутинг. Играју на сличан начин као Фенербахче са доста шутева за три поена, и најбољи су када се прича о скоку у нападу. То су ствари које су битне да зауставимо - и шут за три поена и офанзивни скок", рекао је Обрадовић.

Екипе у различитим формама

Партизан у меч са тимом из Минхена улази након победе над Фенербахчеом.

Црно-бели након седам кола имају скор од три победе и четири пораза.

Са друге стране, Немци се налазе у веома лошој форми, пошто су везали четири утакмице без тријумфа.

Бајерн има две победе и пет пораза у досадашњем току сезоне у Евролиги.