Звезда није успела да направи преокрет, Олимпијакос славио у Пиреју

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Пиреју од екипе Олимпијакоса са 88:83 у мечу деветог кола Евролиге

Српски тим поражен је у "братском" дербију у елитном европском такмичењу.

Олимпијакос је до победе дошао захваљујући томе што је у другом полувремену успео да потпуно преузме иницијативу и буде боља екипа.

Звезда је одлично отворила меч, била распуцана са свих позиција, па је успела да дође до предности.

Почетком друге четвртине, београдски црвено-бели имали су седам поена предности и деловало је да имају контролу над противником и резултатом.

Олимпијакос је успео да направи преокрет и на полувреме однесе минималну предност – 45:44.

Трећа деоница вероватно је коштала Црвену звезду победе у овој утакмици.

Потпуно су стали напад и креација српског тима, који је минутима био без поена.

Звезда се мучила да дође до поена, што је Олимпијакос знао да казни.

Мало по мало, преко незаустављивог центра Фала, пирејски клуб повећавао је разлику.

Трећу деоницу Грци су освојили са 19:9, чиме су стекли двоцифрену предност.

Имао је Олимпијакос и 15 разлике, након тројки Кенана и Папаниколауа почетком последње четвртине.

Упркос таквом развоју у последњој четвртини, Звезда се није предавала.

Изабраници Јаниса Сферопулоса су решили да до краја сусрета ураде све што је у њиховој моћи, како би изборили неизвесну завршницу.

У томе су и успели, пошто су направили серију 9:0 и ухватили потпуни прикључак.

Успела је Звезда да смањи дефицит на четири поена у корист Олимпијакоса, али поново је недостајало концентрације, среће и умећа у самој завршници.

Домаћин је успео да погоди слободна бацања и одбрани предност, па тако дође до победе у дворани "Мира и пријатељства".

Петерс је са 28 поена предводио стрелце победниког тима, а помоћ је имао у Кенану који је убацио 15 и Фала који је меч завршио са 14 поена.

У редовима Црвене звезде истакли су се Недовић са 26 и Теодосић са 15 поена.

Грчки тим уписао је пети тријумф у девет мечева у Евролиги, док је Звезда остала на три победе, а поражена је шести пут.

• 16. нов 2023 • 22:16

22:16

Крај меча: Олимпијакос је савладао Црвену звезду

Одбио је грчки тим налет гостију из Београда, те тако стигао до победе резултатом 88:83.

• 22:00

38' - Звезда серијом 9:0 хвата прикључак

Иако је деловало да ће Олимпијакос привести меч крају без већих проблема, Црвена звезда проналази енергију и прави серију 9:0.

Предност грчке екипе смањена је са 15, на само пет поена.

• 21:52

35' - Олимпијакос одржава двоцифрено вођство

Успела је Звезда на кратко да смањи разлику на седам поена, али убрзо је уследила серија 8:0 домаћих, који сада имају највећу предност у износу од 15 поена - 78:63.

• 21:38

Крај треће четвртине: Олимпијакос - Црвена звезда 64:53

Грчки тим трећу деоницу добио је резутлатом 19:9, што им је у великој мери помогло да дођу до највеће предности на мечу.

Олимпијакос у последњу четвртину улази са 11 поена предности.

• 21:20

25' - Звезда дуго без коша

Тврђе се игра у другом полувремену за сада. Звезда има поново креативне проблеме, пошто већ неколико напада не успева да претвори у поене.

Олимпијакос то користи и делимично повећава вођство - 50:46.

• 21:12

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 20:57

Полувреме: Олимпијакос - Црвена звезда 45:44

Иако је већи део у првих 20 минута кошарке, предност била на страни Црвене звезде, грчки тим је тај који на паузу за полувреме односи минималну предност.

Фал и Петерс са по 12 поена предводе стрелце Олимпијакоса.

Најефикаснији у Звезди је Недовић са 14 поена, док је Теодосић убацио осам поена.

• 20:51

18' - Олимпијакос сада води

Затворили су Грци прилаз свом кошу и натерали Звезду на празан ход, који користе па поенима на другој страни паркета, стижу до вођства - 41:39.

Олимпијакос је у серији 9:0.

• 20:44

15' - Звезда у вођству

Офанзивни скок нешто је што готово на сваком мечу представља адут Црвене звезде, а тако је и у овој утакмици.

Након скока и поена Тобија, српски клуб стиче предност 39:33 у другој четвртини.

• 20:31

Крај прве четвртине: Олимпијакос - Црвена звезда 20:23

Поенима Теодосића, а потом и Митровића у последњој секунди, српски клуб након 10 минута кошарке има предност у износу од три поена.

Олимпијакос је након нешто споријег старта, успео да преокрене, али је Звезда боље одиграла завршницу прве деонице.