Пред меч са Србијом, Бугарска испустила победу у 97. минуту

Фудалске репрезентације Бугарске и Мађарске одиграле су нерешено 2:2 у мечу деветог кола квалификација за Европско првенство
Пред меч са Србијом, Бугарска испустила победу у 97. минуту© UEFA

Храбро се држала Бугарска против фаворизованог ривала, била надомак чак три бода, али је у надокнади времена примила гол.

Играо се десети минут када је Мађарска повела голом Адама.

У 24. минуту, домаћа селекција изједначила је голом Делева.

Са играчем мање, Бугари су остали у 37. минуту, када је Антов зарадио други жути картон.

Очекивала се доминација Мађарске од тог минута, али то се није десило.

До поравнања у бројчаном стању на терену дошло је у 57. минуту, када је Керкез, фудбалер српског порекла који наступа за Мађарску, такође добио други жути картон.

До преокрета, Бугарска стиже у 78. минуту, када је Десподов био прецизан са беле тачке.

Деловало је да ће домаћи уписати победу, али је уследио гол Мађара у надокнади времена.

Петков је у 97. минуту постигао аутогол за коначних 2:2.

У наредном колу Бугарска ће у Лесковцу гостовати код Србије, у мечу који може одвести "орлове" на Европско првенство.

Мађарска, која се налази на првом месту у Групи Г, уписала је 15. бод и осигурала пласман на Европско првенство, које се одржава наредне године.

Бугарска има тек три и без икаквих је шанси за пласман на шампионат "старог континента".